Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy húzás?

Gyökérkezelés vagy húzás?

Figyelt kérdés
Lyukas volt a fogam, elhanyagoltam, elkezdett fájni. Azzal a szándékkal mentem ma fogorvoshoz, hogy bármit mond kihúzatom. Ettől függetlenül rábeszèlt, hogy mentsük meg. Kifúrta, rakott bele idegölő tömést. Legközelebb 20.-án megyek, azt mondta, hogy ( mivel látta, hogy hezitálok) addig dönthetek, hogy mégis kihúzatom, vagy gyökértömést/kezelést csinál. 30 éves létemre már 4fogam hiányzik mert mindíg a húzás mellett döntött a doki vagy én. (Szerencsére mind hátul van, ahol nem látszik) sógorom nemrég ezen ment át, kifizette a nem olcsó kezeléseket és végül ki kellet húzni. Ez általánosan előfordul vagy csak ő volt a kivétel? Tapasztalat valakinek?

2017. máj. 24. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Több gyökérkezelt fogam van, némelyik már két évtizedes is megvan. És teljesen tökéletesek. Persze minden evés után mosom, fogat roncsoló kólát nem iszom, tehát vigyáztam rá.
2017. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha menthető akkor mindent megpróbálni annak érdekében,lehet később benned lesz,hogy sikerülhetett is volna.Nekem gond volt a gyökérkezelés után,nem lehett az egyik gyökérben teljesen feltárni a csatornát, szűk volt és görbült.Szájsebészhez kell mennem gyökércsúcs rezekcióra,de ezt is bevállalom.
2017. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én hasonlóképp jártam. Kétszer csinált doki gyökérkezelést, de egyik sem jött össze, begyulladt, minden baja volt, végül mindkét fogat ki kellett szedni. Most épp egy harmadik van terítéken, de már ő is bizonytalan a gyökérkezelés célszerűségében. Nem az hogy rossz orvos, mert családból mindenki nála van, és elégedettek, de pl nálam ez a gyökérkezeléses történet nagyon nem jön össze. Talán embere válogatja, nem tudom.

Az viszont mindenképp jó dolog, ha sikerülne megmenteni a fogat, szóval szerintem tégy vele próbát.

2017. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hátsó fogakra is szükség van, azokkal rágsz, ha mindet kihuzatod, akkor még a fogak pótlása is nehézségekbe ütközik majd.

A helyedben én gyökérkezeltetném, de nem várnék vele 1 hónapot, főleg hogy fáj.

2017. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Utolsónak, nem én akarok várni egy hónapot, hanem olyan "idegölő tömést" kaptam, aminek ki kell őlni az idegeket, ha az kész, akkor csinálja tovább. Ez max egy hónapig lehet benne, aztán ki kell tisztítani. Szerencsére tegnap csinálta, mára úgy ébredtem, hogy nem fáj. Adok neki egy próbát, ha fájni fog, kihúzatom.
2017. máj. 25. 07:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1 hétig volt benne ez az idegölő tömés, utána kezelte ki a fogam, nem sok az 1 hónap?
2017. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy sikertelen lett mert nem tudta kipucolni, majd ki kell húzni. Másikkal jelenleg is járok, 2 hétig volt benne gyógytömés most a gyökértömés van benne, jövő héten megyek stiftet tesz bele merthogy nem maradt sok a fogamból, azután meg lecsiszolja és korona rá.
2017. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a fogak nem nőnek újra. Védeni, menteni kell őket, a végsőkig próbálkozni, rengeteg mentő eljárás létezik. Persze szörnyű a fájdalom és a szenvedés, de türelemmel és akarattal el lehet/kell viselni a cél érdekében.
2017. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-mas, a helyedben ezzel a foggal most más orvoshoz mennék.
2017. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!