Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a bölcsességfogat fogorvos...

Koncus kérdése:

Ha a bölcsességfogat fogorvos nem tudja kihúzni, szájsebészeten hogy csinálják? Leírná valaki, aki átesett már ilyenen?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve elkezdett nőni a felső bölcsességfogam. Igazából véletlenül vettem észre, szóval egyáltalán nem fájt. Most viszont pár napja nagyon fáj, és észrevettem, hogy oldalra nő. Jövő héten tudok fogorvoshoz menni, viszont aggódom, mivel nem egyenesen nőtt, ezért az egyik oldalt meg sem lehet fogni. Ha esetleg a fogorvos elküld vele szájsebészetre, ott mire számítsak?

Sosem voltam még fogorvosnál sem, azon kívül, hogy iskolai fogászaton belenéztek a számba és közölték: minden rendben! Úgyhogy alapból is félek kicsit, de a szájsebészettől még inkább.

Előre is köszönöm a válaszokat.


25/L


2017. máj. 27. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kivésik, ha be is nőtt, vagy nincs rajta fogás (tehát szikével kivágják az ínyből), vagy ha megfogható spec fogóval, akkor majd úgy. Nem lesz sétagalopp.


Azon viszont el vagyok hűlve, hogy 25 évesen nem voltál még fogorvosnál. Igénytelenség.

2017. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, úgy elérzéstelenítik, hogy semmit nem érzel. Nekem az alső bölcsességfogam műtötték ki. Egyáltalán nem látszott ki, de oldalra nőtt ezért javasolták az eltávolítását, körbevágta a doki egy sikével és kihúzta. Nem volt gond vele utána sem.
2017. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát én nem tartom igénytelenségnek.. Jó genetikai adottság.. Nincs görbe fogam, nincs fogkövem, nincs rossz fogam, nem sárgák.. mégis mivel járnék fogorvoshoz? :O

Most van panaszom, nyilván megyek is..

2017. máj. 27. 22:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze, és ezt a tükörben látod. Ha suliorvos látott utoljára, akkor minimum 7 éve senki nem nézett be a szádba. Ha a bölcsességfogad elkapták volna növés közben, most ezt a vésést megúsznád pl. És nem csak a fogaiddal, az ínyeddel is lehet probléma. Ugyanakkor elhiszem, hogy szerencsés fogazattal születtél, de egyszerűen az alapvető higiénia része a minimum évente egy orvosi ellenőrzés. Ez alap.
2017. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szájsebre beutalót szoktak adni
2017. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, először fogorvoshoz megyek, csak gyanús, hogy ő nem fogja tudni kihúzni, mert nincs rajt fogás.. ő majd ad beutalót szájsebészetre, csak szerettem volna megtudni, hogy ott pontosan mit csinálnak :)
2017. máj. 27. 22:46
 7/11 anonim válasza:
Igazából semmi különlegeset nem csinálnak, kapsz érzéstelenítőt szóval semmit nem érzel majd, kb 3-4 ora mulva kimegy a hatasa na akkor fájni fog de beveszel a cataflamot az nagyok sokat segit, nekem kb 3 napig fájt utána meg türhető volt. Az elsö napokban tejtermékeket nem fogyaszthatsz, és a sebet nem szabad fogkefével piszkálgatni, nehogy kijöjkön a vérrög mert akkor elfertőződhet és járhatsz vissza kezelésre mig el nem múlik a fertőzés. Szerintem nem nagy dolog, teljesen kibirhato😊
2017. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ferde a fog, akkor valószínűleg műteni kell, ez hamar megvan, nem kell aggódni miatta. Mindenekelőtt szükség lesz egy röntgenre. Érzéstelenítés után az ínyt felvágják a fog mellett, így könnyen hozzáférnek akkor is, ha nem nőtt ki teljesen. Kifeszegetik, esetleg több darabban kifúrják, ebből legfeljebb egy kis tompa nyomást fogsz érezni. Végül szükség szerint összevarrják (ha nem kell műteni, csak húzni, akkor nem szoktak varrni), varratszedésre általában egy hét után kell menni.
2017. máj. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2017. máj. 27. 23:36
 10/11 Metionin ***** válasza:
Maga a fog kivétele nem para, úgy el leszel érzéstelenítve hogy azt sem tudod hol vagy. Utána, amikor hordó méretűre dagad a fejed és nem ehetsz napokig csak pépeset, na az gázabb. De ez egyénfüggő, pl. szájzárat sem kap mindenki és a feje sem lesz mindenkinek hörcsögformájú. Ha csak egy fog, akkor még olcsón meg is úszod, a szájzár is inkább alsó fognál jön elő. Nekem a jobboldali 2-t műtötték ki úgy, hogy még benne volt a csontban. Be voltam tojva mert előtte nekem sem volt semmi ügyem fogorvossal. Monitoron végignéztem (gyakorlókórház, a hallgatók ott álltak mellettem) és eszembe sem jutott, hogy az ott az én szám, annyira be voltam lőve. Utána is csak az zavart, hogy varratszedésig nem tudtam enni, szívószállal vittem be a nutridrinket :D ehhez képest egy darab felső fog, főleg hogy egy része kint van, sétagalopp lesz.
2017. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!