Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valthatok antibiotikumot? Ez...

Valthatok antibiotikumot? Ez nem lesz baj? Illetve, varjak egy kicsit mielott elkezdem szedni, vagy szedhetem azonnal?

Figyelt kérdés

kaptam amoxiccilin 1000mg a foggyulladasomra. Elegge csunya volt,be volt dagadva is az egesz fejem,most mar jobb,de meg mindig erzem hogy ott van a gyulladas,meg mindig duzzadt kicsit. A doki nem huzta ki nem csinalt vele semmit ,kinyitotta,kifolyatta a gennyet,gyogyszeres betetet rakott bele,majd azt masnap kivette,akkor se nyult a foghoz,es Dalacynt irt fel meg,mondvan ha az amoxicillin nem lesz eleg hogy levigye a feetozest,de nem mondta,meg igazabo nem is kerdeztem hogy baj e az antibiotikum valtas,meg hogy tartsak egy kis szunetet a ketto kozt. Kicsit aggodom,rengeteg gyogyszert szedtem be ezen a heten,es meg mindig nem gyogyul,alig ettem ;(

Koszonom,a gyors valaszokat!


2017. jún. 3. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne várj!!!!


Antibiotikumot nem szabad abbahagyni, kihagyni stb. mert ezzel csak időt adsz a baciknak, hogy rezisztenssé váljanak rá!

2017. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehat akkor,ma reggel elfogyott az Amoxicillin 1000mg utolso reggeli adagja,es a Dalacyn 2×1 mondott a nemet doki!

Tehat akkor vegyek be egyet most du.? Vagy csak este? De az akkor ugy csak egy Dalacyn lesz,a 2×1 helyett,de ugye ma reggel megettem az amoxicillin utolso szemet,ez igy nem baj? Vegyem vagy ne vegyem be most du.a Dalacynt?

2017. jún. 3. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja: ne hagyd ki és ne tarts szünetet, az összes antibiotikumot szedd be ahogy elő van írva. Nem egészen tiszta a kép: akkor most először szedted a penicillint és az utánra írták fel a dalacint?

Egyébként teljesen szabályosan járt el az orvosod, mert éppen a rezisztencia miatt nem szabad egymás után azonos antibiotikumot szedni. Probiotikumot is mindenképp szedjél (antibiotikummal 1 óra különbséggel, de van már olyan is amit együtt is be lehet venni) - ha elfogy akkor ebből is inkább válts egy másik fajtára. A joghurt is jó probiotikumnak, bár nem olyan hatásos mint a gyógyszer.

Tudom hogy most nincs étvágyad, de enni mindenképpen kell és igyál sok folyadékot is. A dalacin tartalmaz laktózt, a szedése mellett nem ajánlott a tejtermék fogyasztása (így a joghurt se) illetve a túl erős napozás.

2017. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy reggel elfogyott az amoxicillin. Akkor csak este vegyél be a dalacinból, mivel az csak 2x1.
2017. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az utolso szem Amoxicillin ota tobb mint 6 ora telt el,reggel 8korul szedtem be!

Nos,az a helyzet,hogy mar bevettem most a Dalacynt.:( ez ugye nem baj?

Mert 2×1,es este meg egyet,majd olyan 22:00,23:00 korul.

Az Amoxicillinbol eredetileg 3×1 szedtem,az 1000mg bol,az napi 3000mg.

;(

Szoval,szerintem ez igy nem baj,ha bevettem a Dalacynt nem? A Dalacyn csak 600mg!

Termeszetesen,szedek probiotikumot,mert anelkul teljesen kicsinalna a gyomromat ez a sok gyogyszer,kesz remalom ez a het,a legerosebb fajdalomcsillapitok,husiti,fertotlenito szajgelek,szajoblitok,antibiotikum. Nem is tudtam enni nagyonmeg most is nehezkesen,csak folyekonyat,levesket,krumplipuret. Pedig olyan ehes vagyok mar egy hete. ;(

Koszonom szepen

2017. jún. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!