Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt a fogam. Ki kell...

Gyulladt a fogam. Ki kell majd húzni. Hogyan csillapíthatom le egy kicsit a gyulladást?

Figyelt kérdés

Másfél éve gyökérkezelték, akkor még középiskolás voltam és a suliorvoshoz mentem el. Ez a nő szerint a körzeti doki cseszte el azt a fogam, mert teljesen agyonfúrta és valami aláépítés nélkül telitömte amalgámmal. Mire a sulis doki kifurva már totál el volt hallva az egész. Sajnos betömni már nem tudta, mert közben le is tört az egyik fele. Közben egy másik fogamat is ki kellett húzni, annyira fájt, hogy még életemben nem éreztem olyan fájdalmat és rosszullétet (lelkileg is, hisz akkor 18éves voltam és már ki kellett húzni egy rágófogamat). 3injekciót is kaptam, de mivel gyulladt volt, hihetetlenül fájt.

Tudom, hogy ki kell húzni ezt a másikat is, de nagyon félek. Főleg, hogy az utóbbi hetekben már többször is rosszul haraptam és mozog egy része. Pár napja olyan gyulladt, hogy ha hozzáérek fáj. 3algoryrintől egyszerre is fáj. Az éjjel is valahogy álmomban összecsuktam az állkapcsom és rosszul haraptam rá és fájt, ehgy cataflamot vettem be de még úgy is fájt ha hozzáértem... Ha nem érek hozzá akkor nem fáj, de ha nyelek akkor is valami hozzáér és fáj.

Hogyan tudnám lecsökkenteni a gyulladást? Mert nem merek igy elmenni a dokihoz!! Almaecetet is iszok meg kamillateát, de semmi :\'((((( FÉLEK!!


2008. okt. 16. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerezz valahonnan Dalacint (csak receptre adnak), ez a legjobb gyulladáscsökkentő - legalábbis nálunk a családban mindenkinek bevált, különösen fogproblémákra.

Sajnálom a fogad, jobbulást!

2008. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj el dokihoz. Mert a gyulladás akár a szívedre is átterjedhet. Egyébként amíg gyulladt elvileg nem húzhatja ki. Előbb antibiotikummal kezelni kell. Ha azt mondja ki kell húzni és most akkor menj el másikhoz.

fontos,hogy kezeltesd.

Egy másik beszari fogfájós:)))

2008. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a szegfűszeget tudnám ajánlani,tedd rá a fájos fogra egy darabig.

Nekem az bevált,fogfájos vok én is,de szedek mellette algo flex fortét,az gyulladáscsőkkentő is és fájdalomcsillapító.

Én már elég régota húzom az időt ugyanis totál bevok sz...va,de így elbirom viselni,bár nem olyan sokáig,azért előbb vagy utobb ellátogatok a fogorvosi rendelőbe.

2008. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sok beszari fogfájósnak üzenem, hogy ne a körzeti dokihoz menjetek!!!!

Ha egy rendes, fizetős rendelőbe mentek meg fog változni a véleményetek!

A fájdalomcsillapítóktól nem fog végleg megszűnni a fájdalom! Max egy kicsit jobb lesz, de utána duplán fog fájni!

TAPASZTALAT!

felül 3 metszőfogam van idegkezelve! Mindháromtól feldagadt a fejem! A morfiumos fájdalomcsillapító fél órára ütött ki!

A nyáron elmentem egy korrekt dokihoz! 11 fogamat tömte, idegkezelés, csapok, stb.

De megfogadtam, hogy soha többet nem várom meg, hogy fájjon!


A kérdezőnek: A dalaconC tényleg jó rá, ha elmúlik a gyulladás, akkor a zsibbasztó is hat, és nem fáj annyira amit a doki csinálni akar vele, bár ahogy mondod, hogy amalgánt tömött a gyökérbe, szerintem szabadulj meg attól a fogtól, tudtommal az amalgán mérgező ha lenyeled. Ki tudja a gyökéren keresztül nem tud-e felszívódni!

Én beperelném azt az állatot!!!

2008. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!