Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy komlyabb a baj...

Lehet, hogy komlyabb a baj mint gondoltam?

Figyelt kérdés
A bal alsó b.fogam teljesen ferdén nőtt ki, gyakran gyulladt az ínyem, mert tök oldalt van. Tegnap,este mosom a fogam, ott hátul is,éreztem, leválik valami. Lámpánál látom, hogy a fog felső része 50%ban lejött, és barna a helye, nem tudom mire vélni. Huzassam ki? Kinek van tapasztalata alsó b.fog húzásról?
2017. jún. 13. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is letört egy darab belőle és be is gyulladt a gyökere. Szájsebészeten tudják kiszedni a bedőlt fogat, de hogy pontosan milyen eljárással, azt csak panorámaröntgen (vagy CT) alapján tudják megmondani, mert minden eset egyedi. A szájsebész megnézi, hogy helyezkedik el a fog gyökere, mennyire közel fut az állkapocs-ideghez.

Nekem kb. 50 perces szájsebészeti műtét volt, helyi érzéstelenítéssel. Nem kellemes, utána még kb. két hétig volt megdagadva a fél arcom és szedtem fájdalomcsillapítót, de már túl vagyok rajta.

A másik oldalon egyáltalán nem törte át az ínyemet, szerencsére nincs vele gond, de ne is legyen, mert a szájsebész szerint nagyon nehéz és kockázatos lenne kiszedni, nem szívesen nyúlna hozzá, ha nem muszáj...

De ezek mind a röntgenen látszanak, szóval első körben kérj egy beutalót szájsebészetre, csináltass egy panorámaröntgent és utána mindent elmondanak!

2017. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a green hand
2017. jún. 13. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!