Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt a kihúzott fogam...

Begyulladt a kihúzott fogam helye. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
06.14-én kihuztak egy fogamat a felso allkapcsombol. Teljesen egészséges fog volt, ugyanis fogszabalyzom lesz azert húzta ki. A húzás után minden rendben volt. 2 óránként vereztettem. Ugy ahogy az orvos mondta. De ma amint elmentem azt mondta hogy nagyon csunya es kezelni kell. Tehat be van gyulladva. Nagyon piros, fajdalmat nem erzek. Délelőttis 3 óránként vereztettem. Holnap megyek ujra orvoshoz. Tudok valamivel rajta segiteni?

2017. jún. 14. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy véreztetted????
2017. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekelne, mi az, hogy véreztetni... A lényeg, hogy tilos köpni, inkább nyeld le a váladékot, vért, a kezelés után, legalábbis az azt követő kb 12 órában, esetleg tovább is.


Ha köpöd a váladékot, gátolod a forradását a sebnek, és akkor annyival esélyesebb, hogy begyullad.


Persze nem tudom még, hogyan jártál el, és hogy mit értesz véreztetés alatt...


Nekem az is gyanús, hogy egészséges fogat kihúzni, bármi áron...

2017. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az orvosom az mondta hogy 3 orankent kell mosnom. Vetetett velem egy puha sorteju fogkefet. Es azt mondta hogy nagyon intenziven kell mosnom hogy verezzen.
2017. jún. 14. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyet én sem hallottam még, pedig nem vagyok fiatal! Inkább arra kell vigyázni, hogy a vérdugó bent maradjon. Nem szabad a friss sebet mosni, csak körülötte. Az ínyedet fertőtleníteni kell!
2017. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék másik fogorvost, mert ez nem az az biztos... Pont hogy nem szabad intenzíven mosni meg köpködni, nehogy kössenek a vérdugó. Nem csoda, hogy begyulladt.
2017. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*kiessen

Bocsi, telefon.

2017. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát en ezt nem ertem.Szoval akkor ne mossam. Es este hogyan mossam? Vagy csak korulotte?
2017. jún. 14. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!