Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljesen beszédhibás lettem a...

Teljesen beszédhibás lettem a fogszabályzó miatt?

Figyelt kérdés

Amióta feltették szörnyen kikezdte a számat, a nyelvemet. A fájdalmat félretéve a legnagyobb problémám az, hogy nagyon sok betűt nem tudok kimondani és nevetségessé válik ahogyan beszélek. Mintha pösze lennék, vagy nem is tudom. Nagyon zavar és inkább már nem is beszélek amikor tehetem. Olyan érzés mintha nehéz lenne kimondani a szavakat/betűket.


A legfontosabb kérdésem: A beszédem vissza fog állni a hibátlanra, a régire? Csak idő kell mire megszokom? Vagy ez nem fig megváltozni csak ha leveszik jó pár év múlva?


( Másfél hete van rajtam a fogszabélyzó.)


2017. jún. 18. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
szia, lehet kapni dm ben pasztat amit rányomsz a fémre és nem kezdi ki a szád.hozzá kell szoknod, és akkor jobban fogsz beszelni.
2017. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Otthon olvass fel hangosan újságból, vagy könyvből. Menj vissza a fogszabályozó orvosodhoz, ő majd ad olyan gyurma szerű valamit, amit a drót végére rakhatsz.
2017. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Másfél hét még semmi.. Nekem legalább egy-két hónap volt míg megszoktam. A beszédhiba lehet átmeneti, de lehet tartós a fogszabályzótól ez úgyis később válik el, erre nem tud majd válaszolni az orvos. A beszédhiba egyik oka lehet a fogak, szájpadlás nem megfelelő elhelyezkedése. Nyilván most minden megváltozott a szádban, legyél türelmes! Ja és ahogy írták mindenképp vegyél fogszabályzó viaszt! Életmentő lehet..
2017. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!