Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A minap elkezdett hirtelen...

A minap elkezdett hirtelen fájni a fogam. Szerintetek a doki mit fog csinálni ezzel? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval a felső fogsorban jobb oldalt hátul van egy fogam, ami tegnapelőtt elkezdett sajogni. Előtte soha nem volt mégcsak érzékeny sem. Most viszont ahogy a nyelvemmel "körbetapogattam", olyan mintha egy nagy lyuk lenne csak ott és körülötte meg ilyen vékony "szilánkok".


Tegnapelőtt még csak sajgott, elviselhető volt, de mostmár itt-ott rendesen bele is hasít. És nemcsak azt a részt fájlalom, hanem ugyanott alul, szinte az egész jobbfelemet érzem. Érdekesmód van egy ér, amit ki tudok tapintani az alsó állkapcsomon, amit ha egy picit megnyomok, csak hogy pont érezzem ahogy lüktet, akkor a fájdalom egy picit enyhül. De alapjába véve a fájdalom is amolyan lüktető.

A rész, ahol fáj a fogam mintha egy picit meg is lenne dagadva. Szerintetek ezzel a doki mit fog csinálni?


Holnap reggel tervezek a dokihoz menni, de már nem akarok mégegy fájdalomcsillapítót bevenni, meg már sajnos nincs is. Mivel tudnám érzésteleníteni, hogy legalább aludni tudjak?


2017. jún. 20. 00:10
 1/3 A kérdező kommentje:
U.i.: Több mint valószínű, hogy huzatot kaptam és attól van hirtelen ez a fájdalom. De holnap biztos, hogy elmegyek a dokihoz.
2017. jún. 20. 00:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd egy fogrön tgen után kiderül. hogy mi a gond, lehet tömni kell csak, de az is lehet, hogy gyökérkezelés lesz.
2017. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál. Két fogat betömött, alul és felül, viszont nem húzta ki azt, amelyik már csak olyan maradvány. Az alsó tömött fog viszont jelenleg eléggé hasogat.


És nem csak a fog, hanem az egész jobbfelem fáj. Huzat lesz szerintem. Mivel tudnám csillapítani a gyulladást?

2017. jún. 20. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!