Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez mennyire normális fogkő...

Ez mennyire normális fogkő eltávolítás után?

Figyelt kérdés

Először inkább leírom a velem történteket + háttérinfó.


kiskoromban egy hozzá nem értő kontár hentes fogorvos volt a tbs a faluban. Végül is hozzájártunk általános suliban és később mikor erőt vettem magamon akkor tömésre.

Mondanom se kell az eredmény masszív szorongás, hányinger, émelygés stb fogorvos közelében.



6évre rá erőt vettem magamon újra hogy a rossz figaimat megcsináljam. magánhoz mentem, egyből rosszul lettem, megkérdezte hogy ez miért van stb és ajánlotta a szedációt. fura mód végig csináltam úgy hogy az utolsó kezelést -3tömés (nagy szpás volt megcsinálni a torlodott fogaim miatt) 2injekcióval (jobban félek tőle mint a fogorvostól)- szedáció nélkül csináltam.


valahogy isten tudja miért az utolsó fogkőves kezelés óta megint lett jobb oldalt fogkő és az egyik fogamnál az íny begyulladt. Fájt is picit.

kértem időpontot magán dokimnál, mondta hogy kedd.


Mondom oké, de rájöttem jobb nem várni addig és legalább csak a gyuylladt ínynél eltávolítom a fogkővet a helyi fogorvosnál. Új doki van, kedves ráadásul nő. Mi baj lehet, már kibírom a kezeléseket.


Elmentem, elmondtam a nyomorom és mondta hogy fájni fog. mondom wtf nem úgy emlékszem én a fogkőeltávolitásra mintha fájna pedig szikla nagyságúakat szedtek le a fogamról első alkalommal (még idén). Elkezdi és majd behugyoztam a fájdalomtól, mondtam h picit álljunk le de csinálta. mondom ok..később jeleztem hogy most már tényleg álljunk le. folytatta.


mikor végeztünk mondta hogy öblitsek. masszív tiszta vért köptem 4x + a szokásos ilyenkor


emiatt rosszul lettem. mondtam hogy a széket döntsük le és 4perc múlva telejsen jól leszek. megesik velem. mondtam hogy csak szorongás miatt.

Na itt az asszisztens mondta hogy mit képzelek magamról hogy idejövök, többet ne merészeljek ide jönni, ők nem vállalják a felelősséget ha meghalok, nem tudnak újra éleszteni. Meg ők nem kedves orvosok.


Mondtam tök nyugodtan hogy ilyenkor még csak el se ájulok és egyből jól leszek. mondta hogy nem érdekli ide ne jöjjek többet és miközben próbáltam leenyugodni a székben addig ő kiment a barátnőmhöz és ugyan ezt elmondta neki.

Na most az ilyen mi?


Oké..amiért feltettem a kérdést. Egésznap vért köptem.

Öblögettem listerinnel és gingisollal kenegedtem az ínyem hogy csökkentsem a fertőzés veszélyét.

hajnali 4kor felkeltem és éreztem hogy vmi van két fogam közt. mondom kajamaradék nem lehet hiszen alaposan szoktam fogat mosni, amennyire tudok a torlodott fogaim miatt.


tükörben megnéztem és ilyen boritotta végig az egész jobb felső fogsorom (+párna teljesen véres és az arcom) [link]


Fogkefével eltávolitottam majd újra masszivan elkezdett vérezni a fogsoroknál az ínyem.

Visszaaludtam 7kor kelés ránézek és azt láttam min most a képen + még egy fognál ez, többinél meg csak sima vérzés.

Ha leszedem róla ezt akkor megint elkezd vérezni. pedig csak egy rohadt fogamnál kértem fogkőeltávolitást..:(


ez csak alvadt vér ugye? meg hagyjam szerintetek ott?


2017. jún. 29. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap szedték le a fogkövet (magánorvosnál voltam) nekem is fájt, volt egy két pillanat amikor nehezen bírtam és vérzett is. Fogorvos azt mondta ez normális, és még pár napig fogmosáskor érzékeny lesz. Ma reggel még kicsit vérzett de nem vészesen. Szerintem ha nem javul rövid időn belül keress fel egy másik fogorvost. Nem lehet túl kedves a körzeti fogorvosod, mondjuk a miénk sem különb, ezért mentem magánhoz, drága de ott legalább kedvesek. Egyébként nekem tegnap adott az orvos sensodyne rapid fogkremet állítólag az jó az érzékeny fogakra.
2017. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az a baj hogy még mindig nagyon vérzik. holnap megyek is a magán dokimhoz.
2017. jún. 29. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!