Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit választanátok? Implantá...

Ti mit választanátok? Implantátum vagy híd? A többi lent

Figyelt kérdés

Kihúzták egy fogam, a jobb alsó 6-ost. Mellette van egy fogam, ami gyökérkezelt, 4 éves. Az orvosom nem rakja le az implantátumot, amíg újra nem gyökérezeli a fogat, minthogy az egy ugyan tünetmentes, de rosszul gyökérezelt fog. Megértem, hogy nem meri éppen emellé a fog mellé lerakni az implantot, mert könnyedén befertőződhet, és ez átmehet az implantátumra.


Az újbóli gyökérkezelés sikerességének az esélye 40%. Tehát 60%, hogy elveszítek egy alapvetően tünetmentes fogamat. Ebben az esetben két implantátum kellene.


Vagy van a híd... Ami egy teljesen ép és egy gyökérezelt fog csiszolását jelenti. Ti melyiket választanátok? Az anyagiak nem annyira fontosak, bár két implant árának azért nem örülnék... és annak sem, ha elveszítenék egy újabb fogam. Ezt is orvosi hiba miatt veszítettem el (csak egy szimpla koronát kellett volna rárakni, de...na mindegy, ez már nem ide tartozik), és teljesen kivagyok tőle.



2017. jún. 30. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Egyértelműen híd.

Olcsóbb, gyorsabb.

2017. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Mégis mit jelent ez a "rosszul gyökérkezelt"? Ha csak annyit, hogy nem a gyökércsúcsig tart a gyökértömés, akkor annak miért 40 százalék esélye van? Ha meg azt, hogy gyulladásban van, csak nem fáj, akkor mindenképp helyre kéne hozni, akár tetszik, akár nem, akár implantátum, akár híd.


Egyébként meg semmiképp nem áldoznék be egészséges fogat a hídhoz, legfeljebb gyökérkezeltet, szóval implantátum.

2017. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, h nincs gyökércsúcsig a tomes, de nincs gyulladásban. 4 éve tünetmentes.
2017. jún. 30. 21:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és minden újra gyökertömés 40%-os esélyű. Sajnos :(
2017. jún. 30. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Elhiszem, csak nem értem, miért, de nem vagyok fogorvos :)
2017. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Legutóbb 2014-ben csináltak erről statisztikat: 4000 gyökérezelt fog újragyökérkezelésevel kapcsolatban. Itt 40-60%volt az arány. Az oka az, hogy nem feltétlenül tudják kinyitni a csatornát, még speciális oldószerekkel sem. Vagy esetleg nem találják meg a csatornát jól, és ugrik a fog.


Nos ezért félek én... Mert amúgy az a fog tök jól elvan, semmi baja azon felül, hogy nem ér végig a tömés. De így nagy eséllyel elveszíthetem... És akkor már két mínusz fog.


Implantot csak abszolút szájhigiéniára tesznek le, azaz minden tömés klappol, fogkő nincs, illetve semmilyen gyulladás nem látható. Csak ekkor rakják le a csonkot vagy mit. :/

Nem tudom, mit döntsek, ezért is kérdeztem meg itt:ilyen körülmények mellett ki mit valasztana.

2017. jún. 30. 22:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Aha, köszi szépen, nem gondoltam, hogy ez ekkora probléma.


Esetleg egy inlay hidat bevállalnék. Bár hogy őszinte legyek, nekem a hídnak az alapkoncepciója se nagyon tetszik, alatta ugye van egy rés, az implantátum szimpatikusabb (van is négy sajnos).

2017. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na hogy döntöttél végül?

Én valszeg ha hátsó akkor nem csináltattam volna meg, mert lehet 3 évig még jó a gyökérkezelt fog, de utánalehet dobos, mert nem hosszú életűek a gyökérkezelt fogak sajnos :(

2018. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!


Végül nem csináltattam vele semmit. Ha ki kell húzni a 7-est, akkor könnyedén lerakják az implantátumot, a csont leépülése későbbi folyamat. Különösebben nem gátolja a rágást sem a hiány, szóval jobbnak láttam így minden tényezőt figyelembe véve. Köszi az érdeklődést

2018. szept. 12. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!