Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ha ínyem ( fog...

Szerintetek ha ínyem ( fog íny) be van gyulladva mitől lehet mit tegyek?

Figyelt kérdés
2napja a fogászaton kihúzattam a letört fogamat ami csúnya volt, de azóta fáj ott a fog ínyem, lehet hogy azért fáj mert gyökere ott van és az gyulladt be, avagy az ideg maradt ott és az fáj? Mit tegyek valaki járt már így?

2017. júl. 12. 09:57
 1/4 anonim válasza:
Corsodyl szájvízzel próbálj öblögeti. Nekem ezt ajánlották fogműtét után.
2017. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez recept nélkül kapható és mennyibe kerül?

És utána elmúlik?

Szerintetek nem maradt benne gyökér,vagy ideg és azért fáj?

2017. júl. 12. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a seb fáj, ez természetes, öblögetni nem szabad, nehogy kiöblögesd a vérdugót, körbe moshatod fogmosáskor a seb körül az ínyed. Akkor van gond, ha nagyon erős (szinte kibírhatatlan) a fájdalom, akkor vissza kell menni a fogászatra.
2017. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy regi a kérdés, de másoknak segíthet a mgjegyzésem. Én mindig elkérem a kihúzott fogamat -még ha esetleg ezt tiltja is valamilyen utasítás -, és annak a megtekintésével meg tudom válszolni azt, hogy maradt- fogdarab az állcsontban. Természetesen idg is csak gyökérdarabbal maradhatna benn, tehát az is kizárható ily módon. Tapasztalatom szerint a kérdező gondját egy kis várakozás, a seb nyugton hagyása megoldotta. DE felmerült bennem a kérdés, hogy a letört fogat miért kellett kihúzni? Nekem van fogcsonkom, ami az ínnyel van egy szintben és tudtak két csapot belecsavarni és arra koronát építeni, négyes bal flső fog, ezzel rágok.
2019. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!