Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mit javasoltok,...

Foghúzás után mit javasoltok, mit tudok enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma húzták ki a bal alsó 6-os fogamat. Vissza van a jobb alsó 5-6, jobb felső 3. Igen, rosszak a fogaim, most jutottam el anyagilag oda, hogy meg tudom őket csináltatni. Először is ki kell ezeket húzni.


Mit javasoltok, mire figyeljek oda, miket egyek amikkel nem fogyok le 10 kilót a kezelés alatt. Mert valószínű nem fog lemenni egy jó nagy tál pörkölt amíg nem gyógyulnak be a sebeim. :D Tejterméket mondta a doktornő, hogy kerüljem, valamint az öblögetést, szívást, nyelvvel piszkálódást próbáljam elkerülni.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. júl. 12. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Jók a gyümölcsök, akár nagyobb mennyiségben is. Levesek, zöldségek. Ezeket nem kell rágni, de táplálóak. Kerüld a száraz, darabos ételeket, pl. kekszek, dió.
2017. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sűrű levesek, főzelékek, banán, én ilyeneket ettem.
2017. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Banánt ettem már én is, dinnyét, valamint almát leturmixolva elkiskanalaztam. Lecsót ettem még egy kicsit, abban is zöldség van, meg tojás, eddig nincs gond. :D

2017. júl. 12. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Fájt a húzás? Én ma megyek, és első húzott fogam lesz és nagyon félek :(
2017. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmit nem éreztem. Amíg a doktornő tépte ki a fogam, én addig nyugodtan néztem ki az utcára, és néztem a járókelőket. A helye az, ami most fáj egy kicsit, meg be van dagadva, de tűrhető, csak kellemetlen, meg a kajálás is kényelmetlen.
2017. júl. 14. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!