Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót milyen kortól...

Fogszabályzót milyen kortól tesznek fel?

Figyelt kérdés
13 éves gyermekemnek még vannak tejfogai,de van amelyik maradandó fog nagyon girbe-gurba.Iskolai fogorvos mindig nézi,de mikortól vigyem szabályoztatni,hiszen a fogorvosok egymás ellen beszélnek.
2007. nov. 23. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már elvihetnéd egy fogszabályzó szakorvoshoz, oda, ahova majd járni szeretnétek. Szabályozni a maradó fogakat szokták, de a vegyes fogazathoz is hozzá lehet már kezdeni. A szakorvos fog igazán válaszolni a kérdésedre. A fiammal mi már 9 éves kora óta járunk, harapásemelőt pl már régóta hord.
2007. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
8-9 évesen már lehet. Igaz, hogy még nő az álkapcsa és mocog a fogak helye de azt, hogy jó irányba mozogjon lehet befolyásolni. A kislányom olyat fog kapni (most van folyamatban) amit csak otthon kell viselnie pár évig. Így remélhetőleg megúszhatja, hogy nagyobb korában állandóan hordandó fogszabályozója legyen. :)
2007. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 éves voltam,mikor feltették nekem,állandót. Szóval lehet!
2007. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

most már azt mondják, hogy a tej fogakat is megéri szabályozni, szóval szerintem nyugodtan vidd el.

Nyugaton már 20 éve is szabályozták alsó iskolások fogait, itthon nem tudom mi volt a szokás, de szerintem nyugodtan vidd el. Egy szakorvos meg fogja tudni mondani lehet-e vagy sem!

2008. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!