Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet enni bölcsességfog...

Mit lehet enni bölcsességfog húzás után?

Figyelt kérdés

Bal alsó és felső bölcsességfogamtól szabadítanak meg holnap délután.

Egyenesen nőtt ki, viszont sajnos összetola alul a fogsorom.

Nem tudom mire számíthatok?!



2017. júl. 16. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Tiltólistás: tej, tejtermékek, szénsavas italok. Kerülendő a szemcsés, darabos étel (magvas kenyér, rizs)


Az első napon igazából kedved sem lesz komolyabban mozgatni a szád, rágni. Szóval igazából a pépes ételek jöhetnek szóba.

Gyümölcsdömping van, hála a nyárnak. Jöhetnek a turmixok. Nekem a kedvencem a banán-őszibarack páros.

De igazából a sárgadinnye is finom turmixban.

Görögdinnye is jó, bár az inkább csak piros víz lesz a végén.

Jöhetnek a levesek minden mennyiségben.

Ahogy kezded jobban érezni magad és bátrábban rágni úgy jöhet a főtt zöldség (pl. Répa a levesben).


Ha holnap húzzák, pénteken kezdhetsz el enni tejes dolgokat is. Akkor már jelentősen bővül a repertoár, puding, joghurt.

Ekkor már puha kenyérbél is jöhet.


Csak arra figyelj mindig, hogy ne menjen a sebbe az ételmaradék. Érdemes apró falatokat enni.


Inni kis,gyors kortyokban. Szívószál tilos.

2017. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ :)
2017. júl. 16. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jól írták felettem!

Jobbulást!

Ha túl vagy rajta tudnál írni az egészről kicsit? (húzás+gyógyulás folyamata)

2017. júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, írok :)

Ma délután 4-re van időpontom.

Alsó felsőt húznak egyszerre úgyhogy van mitől félnem úgy érzem 😃😪

2017. júl. 17. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké! Hajrá :) A húzástól szerintem ne félj, nekem is húztak fogamat már (nem bölcsesség), és semmit nem éreztem, a szuri a legrosszabb az egészben. Mondom én, akinél kevés ember retteg jobban a fogászati beavatkozásoktól :D
2017. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hétfőn délután húzták 2 bölcsességfogam, az egyik még kint sem volt a másik már igen.

Hááát azt nem tettem hozzá, hogy Németországban élek, mert nem tartottam fontosnak, de hiába volt egészséges a fog, fogta, fúrta feszegette és már kinnt is volt. Jópár helyen összevarrta!

Bárki bármit mond az a szuri akkor is fáj 😅

De mikor kiment a hatása akkor az pontosan annyira fájt mint császármetszés utan!!

Nagyon!

Azt hittem megbolondulok, és valami csodával határos módon nincs fájdalom csak a buci fejem mert rendesen be van dagadva!

Jegelem! Már amennyire tudom a 2 éves kisfiam mellett!

Lett egy kis szájzárom is!


Már félek a másik 2 kiszedésétől de csak mert az a fájdalom utána az borzasztó!


Kaptam antibiotikumot, és fájdalomcsillapítót!

2017. júl. 19. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!