Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő kérdés. Van akinek...

Fogkő kérdés. Van akinek hamar kövesedik a foga? Ez mi miatt van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rossz, de nagyon nagyon nagyon régóta nem voltam fogorvosnál. Amikor nemrég várandós voltam, kötelezően el kellett menni és leszedték a fogkövem. Viszont azóta alig telt el 1 év és szinte már most dupla olyan köves a fogam mint azelőtt.

Hogy lehet az, hogy egy kis követ szednek le sok év után, aztán pár hónap alatt durván újra lesz??? Nem értem.. Nem változtattam az étrendemen, nem iszok sok cukros italt - kávézok, de azt azelőtt is..


2017. júl. 25. 13:27
 1/4 anonim válasza:
Nekem meg fogkoleszedes utan fel evre be kellett tomni a fog nyakanal a fogamat! Veletlen pont ott ahol azzal a kutyuvel leszedte a fogkovet.
2017. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogkő a lepedék megkövesedéséből keletkezik. Érdemes beszerezni plakkfestő tablettát és ellenőrizni fogmosások után, hogy maradt-e friss vagy régebbi lepedék valahol és ennek megfelelően jobban mosni utána azokat a részeket.
2017. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem is fogkő leszedés óta lesz gyorsabban sok fogkövem.

Lehet tovább kellene mosni a fogad és alaposabban.

2017. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valaki genetikailag hajlamos rá. Gyomorsav is okoz ilyet. Főleg az egyeseknél lent. Nem kell hozzá feltétlen kajamaradék.
2017. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!