Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta lenne? (Kérdésed túl...

Afta lenne? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nemrég szúrattam ajak piercinget, nem is volt vele baj, majd kicserélte a piercerem patkóra. A szám belső felén van egy kis fehér pötty/ hólyag féleség, egy nagyon kicsit érzékeny. A piercing miatt van? Fertőtlenítem, tisztán tartom,nem dohányzok. El fog múlni egy idő után?

2017. aug. 3. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az, igen.

Az afta egy érzékeny téma, sajnos az ilyenektől kijöhet könnyen.

Vegyél rá ecsetelőt, az jóval hamarabb elmulasztja és a fájdalmat is enyhíti.

Nekem pl. már attól kijön, ha egy sósabb ételt eszek, szóval gondolhatod.....

2017. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is afta. Ha szerencséd van, akkor soha többet nem lesz ilyened, ha előjön félévente egyszer, akkor üdv a klubban. Nekem a kamillás öblögetés segít. Szerintem totál felesleges drága ecsetelőket venned.

Kb 7-10 nap mire elmúlik. Kerüld a fűszeres ételeket, a szénsavas italokat, és az olyan élelmiszert, ami belülről felsértheti a szád.

2017. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Fogmosás után láttam, hogy jó nagy része lejött a számból, nem annyira érzékeny már.
2017. aug. 3. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szájpenésztől kezdve a herpeszen át az egyszerű bibi-ig bármi lehet. Cserekor a menetes szár kicsit felsérti a belső puha hámréteget, ami a szájban nem piros, hanem fehér. Ha dudorodik, akkor keloidra szavazok. Öblögess corsodyllal, az segít. Ha 3-4 hét múlva se múlna el, akkor kérdezd meg a testékszereződtől!
2017. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. aug. 4. 10:45
 6/6 anonim válasza:
Én aftára úgynevezett "rózsamézet"szoktam használni. Napi 3x kell bekenni. 2-3 nap múlva elmúlasztja és az íze sem rosz.
2017. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!