Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy tudnám rávenni a 17 éves...

Hogy tudnám rávenni a 17 éves húgomat, hogy esténként mosson fogat?

Figyelt kérdés
Csak akkor mossa meg, hogyha megy valahova. Sokszor van úgy, hogy ő reggel még félig az ágyba van és beszélek vele pár szót, de már jó fél méterről érzem azt az iszonyatos bűzt ami a szájából árad. Mondtam már neki többször is milyen rettentő büdös a szája ilyenkor, és hogy mossa meg esténként a fogat, de nem nagyon tudtam rá hatni eddig. Mondtam neki kirohadnak a fogai, undorító, hogy lány létére ilyen igénytelen, de semmi eddig. Csak akkor mossa megy, ha elmegy itthonról valahova...
2017. aug. 7. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy elmondod a barátainak, hogy mennyire igénytelen. Egy fiú sem fogja őt megcsókolni, ha büdös a szája.
2017. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami gond van a szájában ha érzed. Az egy dolog hogy igénytelen, de ha kihagy 1-2 fogmosást még nem kéne dögszagot érezned. Vagy durván rohad valamelyik foga, vagy gyomorprobléma van.
2017. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akar hónapokig fogorvoshoz meg szájsebészhez járni, akkor nem ártana, ha elkezdené. Sajnos annak is lehet elég sok rossz foga, aki figyel a rendszeres szájápolásra, hát még annak, aki nem....
2017. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyomorprobléma hát...nagyon keveset eszik, nem tudom összefügghet-e...de kis termetű és vékony is
2017. aug. 7. 12:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja egyébként ezt a gyomorproblémás dolgot hiába is hoznám fel, mert egyből lehúrrogna pl anyám is, akármennyire egyetért velem abban, hogy mosnia kéne húgomnak a fogát esténként
2017. aug. 7. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem egyenlő a "reggeli" lehelet a dögszaggal. Ott van pár lyukas vagy rohadt fog.


...és igen, undorító, igénytelen, nemtől függetlenül.

2017. aug. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem nem volt büdös a szám, de kisebb koromban engem is nehezen vettek rá a szüleim a fogmosásra, főleg a reggelire, mert kétszer kéne egy nap. És az utóbbi 3-4 évben nem is voltam fogorvosnál csak az iskolainál. Már évek óta nyaggat anyukám, hogy kell fogszabályzó, de én nem akartam és ellenkeztem.

Hát mostmár látom a következményét. A fogaim rohadt csámpásak, főleg felül. Január óta járkálunk fogorvosokhoz, a fogszabályzóm még mindig sehol. Egy hátsó fogamat betömték, mert lyukas volt. Szerencsém volt, mert majdnem gyökérkezelni kellett. Csupa fogkő a fogam, mindegyik orvos azzal kezdi, hogy a fogszabi feltétele előtt mindenképpen fogkőleszedés kell. Én meg már alig bírom kivárni.

Amúgy egy videóban hallottam, hogy lepedék állítólag 2 percenként termelődik. Ha ez igaz, akkor nagyon nagy baj, ha valaki napokig nem most fogat, mert akkor rengeteg felgyülemlik és az látszik is.

Nekem már minden bajom van attól, hogy csúnyák a fogaim.

Mondd meg a húgodnak, hogy a fogak látszanak amikor beszél, amikor nevet, amikor mosolyog stb, ezért szépnek és egészségesnek kell lenniük. Legalább mossa meg. Ha büdös a szája, használhat szájvizet is, de állhat a hátterében valami egészsegügyi probléma is.

2017. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!