Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lejött a gumi a brekettemről,...

Lejött a gumi a brekettemről, az orvosom meg két hétig szabin van, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Csak az egyik fogamról jött le a gumi. A brekett nem mozog meg semmi... két hétig nem tudok vele mit csinalni, mert ugye a doki szabin van. Nagy baj ez? December óta van fent a fogszabályzó, most történt ilyen először. Ugye nem mozdul el az a fogam emiatt??:/

2017. aug. 7. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2 db. fogselyemre lesz szükséged. Fogd meg a gumit és a jobb oldalra is fűzzél be 20 cm hosszú fogselymet, és a bal oldalra is.A 2 fogselymet meghúzva összelapíthatod és kiengedheted a gumigyűrűt. Mindvégig nézd a tükörben a folyamatot. A kifeszített laposra vált gumigyűrűt oldalazó mozdulatokkal visszahelyezheted a két fog közé. Ha teljesen visszatalált a gumi a helyére, nem lóg ki egyik irányba sem, akkor kihúzhatod a fogselymet.
2017. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a gumit szerintem lenyeltem... szóval nincs meg:D
2017. aug. 7. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogmozgatás egyik eleme a gumi. Bízzál abban, hogy nem fognak nagyon elmozdulni a fogaid 2 hét alatt. A helyedben én keresnék egy másik fogszabályozó szakorvost, aki felhelyez egy gumit.
2017. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor nem csak az a fogam mozdulhat el, amirol lejott, hanem a tobbi is??:(((
2017. aug. 7. 17:00
 5/6 anonim válasza:

Nyugodj meg, nekem leesett maga a brekett, két hétig nem tudtam visszamenni, sőt volt, hogy egyszer (nem tudom hogy csináltam) kijött mind a négy drót az utolsó brekettekből, azzal is körübelül egy hét múlva sikerült eljutnom orvoshoz, és nem mozdultak el. 4 brekettet amortizáltam le eddig, 2,5 hónap alatt, de nem mozdult el semmi, működött minden, ma cserélték az ívet. :)

Ha nyugtat, az első kettőnél én is pánikoltam. :D

2017. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahh KOSZI! :)
2017. aug. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!