Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor mennyi idővel...

Most akkor mennyi idővel foghúzás után lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

Olvasom ezt is, azt is. Olyat is hallottam már, hogy valakinek a fogorvosa kifejezetten ajánlotta a pálinkát fertőtlenítésre. De olyat is, hogy egy hétig nem szabad.

Ma húzták ki az egyik jobb alsó fogamat. Fel kellett tárni az ínyt a húzáshoz. Antibiotikumot is írtak fel. Maga a gyógyszer nem tiltja az alkoholfogyasztást, ennek utánanéztem.

Csak mert holnap este lenne egy haveri összeröffenésem.


2017. aug. 9. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik antibiotikum mellett sem szabad alkoholt inni, még akkor sem ha nincs leírva a tájékoztatójában, hogy tilos.

A szeszes ital nem fertőtlenít, és nem ajánlott, mert vérzést okozhat.

2017. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet a gyógyszer nem tiltja. Hiszen semmi bajod nem lesz, ha beveszed a gyógyszert és iszol. Annyi az egész, hogyha iszol az antibiotikum nem hat. Tehát feleslegesen szeded és a gyulladás megmaradhat meg a baktériumok is. Illetve rezisztensé válhatsz antibiotikumra amivel azt érheted el, hogy egy szimpla torokgyulladásba is belehalhatsz. De igyál nyugodtan. Egészségedre.


(+1: Az alkohol nem jó az ínyre, főleg a kihúzott fognál. Nem szabad, még alkoholos szájvizet sem használni ilyenkor. De ugyan csak. Igyál, ha rosszat akarsz magadnak)

2017. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2: Figyu, feltettem egy kérdést. Nem tudom, minek kell ez a szarkasztikus, gunyoros stílus.
2017. aug. 9. 19:23
 4/4 A kérdező kommentje:
1: Rákerestem , szakorvos is mondja, hogy ennél a biotikumnál nincs ilyen megkötés.
2017. aug. 9. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!