Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tartós fájdalomcsillapítás...

Tartós fájdalomcsillapítás fogfájásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A bölcsességfogam gyulladt be, illetve már ráment a mellette lévő fogra is... magándokira nincs pénzem, kerületi fogász átküldött kórházi szájsebre, hogy ő ezzel nem foglalkozik (ami eleve a város másik vége :D), ott meg közölték, hogy két hét az időpont. (És ez még csak a vizsgálat, hogy egyáltalán belenézzenek a számba, nem maga a műtét...)

Mivel helyhiány miatt törött fogról beszélünk, konkrétan sírni tudnék, annyira fáj. Napok óta fájdalomcsillapítón élek, eddig algoflexet szedtem, de már ott tartok, hogy a 600-as is kettesével kéne, hogy hasson 4-5 órát. Azért mérgezni sem szeretném magam.

Van olyan, ami erősebb hatóanyag, és recept nélkül kiadják? Folyamatosan dolgozom a hétvégén is, az elkövetkező hetekben is, ma pl. 12 óráztam, de a munkám felével se végeztem, csillagokat látok szinte...



2017. aug. 12. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi ellátás keretében kötelesek azonnal ellátni. Menj vissza a szájsebészetre.
2017. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ecseteld gingisol plusz oldattal, én úgy bírtam ki másfel hétig
2017. aug. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyi pénzt elköltetsz a gyógyszerre elmehetsz magándokihoz. Ha van bankkártyád és van munkád is akkor mínuszba is mehetsz. Tehát van hiteldereket. Most az a 10 ezer forint nem fog csődbe vinni.
2017. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Kérlek, nézz utána, mielőtt butaságokat beszélsz. :)


Egyrészt a hitelkeret az nem automatikus egyetlen banknál sem, pont ugyanolyan igényelendő hitel, mint bármi más, Ami "lemegy mínuszba", az kamatozik, és nem ajándék pénz, hanem ugyanúgy visszafizetendő, mint bármely más.

Nekem nincs hitelkeretem, így tehát mínuszba maximum akkor mehet a számlám, ha lenullázom, és utána vonják le a havi kezelési költséget, szándékosan nem tudok túl sokat elkölteni, fedezethiány miatt.


Ezenfelül magándokinál - tegyük hozzá, eleve nem mindegy, milyen magándokihoz megyek, mert a fogász és a szájsebész nem ugyanaz, utóbbival nem foglalkoznak mindenhol - a szájsebészeti feltárás, kifejezetten bölcsességfogról beszélgetve, átlagosan 25-40ezer forint, attól függően, hogy csak húzni kell, vagy műteni. Az enyémet műteni kell. Ezen kívül nem beszéltünk még a szükséges apróságokról, miszerint feltáró vizsgálat (3-5ezer), röntgen (7-10ezer), és a fog által megnyomott szomszédos fog tömése/kezelése (15-20ezer Ft), amennyiben magától nem múlna el a fájdalom - utóbbihoz nyilván nem értek, hogy fontos-e.


Hidd el, tízezer ft-on nem vacillálnék, de kicsit többről van itt szó, Utánanéztem.

Mindazonáltal köszönöm a szíves tanácsot, magamtól is a magándoki mellett döntöttem végül, de oda is jó pár nap az időpont, így a fájdalomcsillapításom továbbra is kérdéses.

2017. aug. 14. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul néztél utána. Ha beavatkoznak nem fognak kérni a röntgenért pénzt. Válts bankot vagy szerződés módosítás. Van fix havi fizetésed ami minden hónapba érkezhet a pénzre. Ilyenkor például minusz 50-100-ig lemehetsz és ez kamatmentes sok esetben, tehát, ha legközelebb érkezik a fizetés akkor ugyebár -20 ezerről indul mondjuk. Ez nem olyan rossz dolog, ha rendelkezel vele, főleg ha ilyen helyzetbe kerülsz. Lehet egészégpénztárod is azzal is lehet menni magándokihoz és megint megoldva a probléma.


Bölcsességfogad törött. Ehhez nem kell műtét. Ki van már bújva gondolom, hiszen leírtad, hogy törött. Ezt csak kihúzzák. Ezért nem fognak kérni 40 ezret. Ha Budapesti vagy és sokallod az árat akkor ugorj át mondjuk fehérvárra vagy máshova a közelbe. (Bár az is jó lenne tudni hol élsz, hiszen könnyebb segíteni).


Ha gyulladt akkor háziorvostól kérj antibiotikumot. Amíg gyulladt nem igazán fogják kiszedni, tehát antibiotikum mindenféleképpen fog kelleni. Másrészről, ha annyira sürgős az eset fogadnak időpont nélkül is csak beutaló kell. Ezt ugyanúgy háziorvostól kérhetsz.


Minden megoldható csak akarni kell nem siránkozni.


Erősebb fájdalomcsillapítót nem fogsz tudni venni csak receptre. De ezt kérhetsz háziorvostól is. De a folyamatos fájdalomcsillapítók szedése hosszú távon nem kifizetendő. Öblögess naponta 2-3x meleg sós vízzel. Ez is segít.

2017. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A másik fogadat meg sztk-n ingyen betömik.
2017. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Háziorvosnál meg dalacin-t vagy augumentint írass fel.
2017. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elég szar banknál lehetsz, ha neked folyószámlahitelt adnak a megkérdezésed nélkül, már bocs. És ez még csak nem is kérdéshez tartozik.


Örülök, hogy te vaktában jobban tudod, mi a baja a fogamnak. :D Ha elolvastad a kérdést, láthatod, hogy voltam fogásznál, onnan kötöttem ki szájsebészeten, tehát tisztában vagyok, mi vár rám. Nem, nem nőtt ki rendesen a fog, nem, nem lehet csak úgy kihúzni. De tegyük fel, hogy így van, akkor csak 25ezer meg a mellékes költségek, nem 36-40, igazad van, tényleg olcsóbb. :)

És nem, nem kaptam sürgősségi ellátást, holott doki küldött át a szájsebre, beutalóval. Nyilván nekik más a sürgősségi, mint nekem, hogy mennyire fáj, az mellékes. :) Írtam, hogy időpontot kaptam.

Ahogy írtam, végül a magándoki mellett döntöttem, nem várom ki az sztk-s időpontot, szóval igazából mellékes, csak nem értem, miért kell az élő fába is belekötni, mikor egy szimpla kérdést tettem fel. Kérdésem szempontjából pedig egyedül az utolsó válaszod az értékelhető.

Köszönöm!

2017. aug. 14. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!