Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne a fogak...

Mennyibe kerülne a fogak megcsináltatása? Illetve hogyan lehetne a lehető legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Párom 27 éves férfi. Az egész családja fogbeteg. A 30 éves testvéreinek már mind épített fogai vannak, mert teljesen elrongálódtak. Az összes foga hibás, úgy láttam hogy a rágófogalból 3-at kell húzni a többi talán menthető. Nem feketék , hanem világosbarnák ezek a szuvasodások. Az metszőfogaira fogszabájzót kellene tenni, plusz szerint fogköves. Mind hibás. És a legfontosabb. Nincs szájszaga. Finnyás vagyok a szájszagra , de neki egyáltalán nincs ez a tipikus fog rohadás szag. Tudom milyen mert.egy hónapja úgy be volt gyulladva a lukas fogam hogy dőld belőle az a gennyszag. Neki egyáltalán nincs ilyen. Nem eszik éjjel nappal cukrot csokival, és nézz gyermekkori képeket róla és ugyanott is látszódnak a szemfogak, hogy csálék és fogkövesek. Gondolok most arra, hogy lehet örökletes fogbetegsége van és alapból gyemge állpotban nőttek ki a fogai. Kérdés az,hogy ha rendesen fizeti a TB-t, akkor hogyan lehetne a legolcsóbban megcsináltatni a fogait? Nagyon szégyenli, hogy ilyenek. Van arra lehetőség, hogy egy fogorvos egyfajta papírt állítson ki, hogy "ez örökletes" ? Köszönöm szépen

2017. aug. 15. 08:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibák miatt,be van törve a telefonom kijelzője és szokott néha össze vissza pötyögni.
2017. aug. 15. 08:30
 2/3 anonim ***** válasza:
27 évesen már nem csinálják meg ingyen szerintem. Mindet le kell csiszolni,koronát rárakni ha a gyökere jó. Próbáljatok meg közgyógyot kérni,arra azt hiszem ingyenes.
2017. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A körzeti fogorvosnál a fogmegtartó kezelések ingyenesek, szóval a fogkőleszedés, fúrás-tömés, gyökérkezelés ingyen megoldható, ha szerencsétek van, akkor nem rossz a fogorvos. A fogszabályozás és a fogpótlások fizetősek. Olyan szerintem nincs, hogy azért, mert esetleg örökletes a problémája, ingyen csinálnának olyasmit, ami másnak fizetős. Olyanról már hallottam, hogy orvosi egyetemeken vannak különféle programok, ahol ingyen vagy kedvezményes áron csinálnak máshol fizetős beavatkozásokat demonstrációs/gyakorlási céllal, ha valaki ezt bevállalja, de nem tudok részleteket.
2017. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!