Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 3 hete kaptam állandó fogszabá...

3 hete kaptam állandó fogszabályzót, amiről már letört egy tappancs, és a hátsó dróttartó is! Ez szokványos? Valamit én csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy nem baj, ha lejön a tappancs, mert úgyis ott tartja a gumi. Hát ott tartja, de viasszal is véresre horzsolta már a szám... A másik, hogy a hátsó dróttartó pöcök/tappancs is lejött már a 3. nap. És egy 3. tappancsról meg a gumi jött le. Ez normális, hogy ezek ilyen gyorsan lejönnek? Puha fogkefét használok, nem nagyon erőltetem az igazán kemény ételek harapását, felvágom őket, stb. Felhívtam a fogszabályzós doktornőt, ő azt mondta, ha zavar a drót menjek be levágják, de ők most biztosan nem fogják visszaragasztani. A következő kontroll időpontom meg október elején van, tehát még elég messze. Ilyenkor van teendő? Mert ahonnan leesett a tappancs például, ott érzem, hogy a már jó helyre beállt fogam elkezd visszamenni a rossz helyére, és nagyon fáj.

2017. aug. 16. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:
A letört tappancsot vissza kell ragasztani! Én a helyedben elmennék egy másik fogorvoshoz, ha nem hajlandó visszaragasztani, mert így nem fog érni semmit...
2017. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!