Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tűfóbiás vagyok hogyan élhetné...

Tűfóbiás vagyok hogyan élhetném túl a fogorvosnál az injekciót?

Figyelt kérdés
Kiesett az egyik tömésem és normális esetben tű nélkül tömetettném be,de most még az ivás is nehezen megy úgyhogy nem hiszem,hogy túlélném tű nélkül.Hogyan tudnám rávenni magamat arra,hogy az orvos adjon injekciót.Félek a tű okozta fájdalomtól húzták már a fogamat tudom milyen amikor az ínybe adják injekciót.Tudnátok segítséget adni?

2017. aug. 16. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egész nem tart néhány másodpercnél tovább!!
2017. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kellemes, de gondolj arra, hogy vagy ez az 5 másodperc, vagy az a félelem, amikor elkezdi farigcsálni a fogadat, és rettegsz, hogy mikor ér hozzá ideghez. Inkább a szuri.
2017. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérd meg az orvost, hogy a szuri előtt fújja be lidokainnal a szúrás helyét, így semmit se fogsz belőle érezni.

Vagy a szúrás közben koncentrálj erősen valami másra. A doki ráncaira, vagy a csempék közti fugára, bármire.

2017. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ügyes a doki úgy beadja,hogy észre sem veszed én eddig 3-4 alkalommal kaptam injekciót fogorvosnál, és soha semmit nem éreztem,esetleg annyit,hogy telik meg az inyem.Ellentétben a penicilinnel meg egyéb injekciókkal amiket többnyire éreztem.A fogorvos az egyetlen hely ahol önként merek injekciót kérni.
2017. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, képzeljem magam egy napos rétre :D
2017. aug. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell érzéstelenítő a töméshez. Annyira buták az emberek akik csak egy tömésre kérnek ilyet. 1-2 másodpercet nem bír ki. Az a szánalom aki mondjuk egy tömésért altatást akar. Hát az mit akar az életbe? :D. Ha mondjuk gyökérkezelni kell megérten az érzéstelenítőt, mert az hihetetlenül tud fájni és nem 1 másodperc alatt végez. Vagy a foghúzásnál. De a többire felesleges.
2017. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Eddig én is érzéstelenítő nélkül szenvedtem végig az összeset és nem 1-2 másodperc hanem 5-6 perc is lehet,de ezt most úgy érzem képtelen vagyok kibírni érzéstelenítő nélkül végig ülni.Nő vagyok nagy a fájdalom küszöböm,de ez még engem is megtört,főleg amikor valami hideget iszok.
2017. aug. 17. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi 5-6 perc? A fúrás? Válts orvost. A fognak a fúrása pár másodpercet vesz igénybe. Utána már nem fáj amikor a tömőanyagot rakja bele.
2017. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
Kívétel, ha valami fogorvosi egyetemre mész ahol a diák csinálja a fogadat. Ott esetleg szarakodhat. De én oda be nem ülnék. Kísérletezzenek akivel akarnak, velem nem fognak. Ha elrontaná a fogat az örökre úgy marad.
2017. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Előttem szólók, én nem tudom, ti hol éltek. Tömték már be fogamat! És képzeljétek el, igenis nem csak pár másodpercig tart a fog fúrása. Ezt a "sebet" is tisztítani kell, hogy ne maradjon benne olyan rész, ami tovább ronthatja a fogat....Az nem pár másodperc! Főleg, ha nagyobb a lyuk...Akkor tovább tart. És igencsak fájhat is! Én egyszer sietni akartam egy apró lyuk tömésnél, és nem kértem érzéstelenítőt. 15 perc volt így az attrakció, de nagyon nehezen bírtam. Nem fájt annyira, de rohadtul kellemetlen volt. És egészen biztosan nem csak pár másodpercig tartott...

Kedves kérdező, ha jól értem, akkor a fogad be lehet gyulladva. Kérj érzéstelenítőt, az tényleg csak egy pici szúrás, és máris jobb. A tűtől nem kell félni. Elhiszem, hogy nehéz ezen túllendülni (én a darazsaktól félek iszonyatosan, sikítva, rohangálva...). De jobban fogsz járni.

2017. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!