Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egy bölcsességfog műtét?

Milyen egy bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
Alsó bölcsességfogaimat kell kiszedni, mert vízszintesen állnak. Még nem nőttek ki, a doki azt mondta, hogy valószínűleg darabokban fogják kivenni. Fáj a beavatkozás? Nagyon fosok a műtéttől. Semmelweisben fogják kiszedni, a Mária utcában. Valakinek van esetleg tapasztalata a hellyel kapcsolatban?

2017. aug. 18. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A műtét nem fáj, úgy elérzéstelenítenek, hogy nem érzel semmit. Utána felvágják az ínyt, fúrnak majd kihúzzák a fogat, aztán összevarrják. Ahogy megy ki az érzéstelenítő fokozatosan erősödik a fájdalom, másnapra baromi rossz lesz, fájni, égni, lüktetni fog az állkapcsod, kb. 1 centire tudod kinyitni a szádat és meg fogsz ijedni a tükörképedtől, akkorára dagad a képed, véraláfutásos leszel. Nekem 28-án lesz sajnos, de szerencsére az utolsó.
2017. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem a bölcsességfogaimat szedték ki, hanem két másik fogamat, ami gyulladt volt, nekem is darabokban jött ki. 80 percig ültem a székben, 5 szuri kellett. Én a Szentkirályi utcában voltam. Múlt héten meg egy másik fogamat húzták ugyanott, az nem volt ilyen vészes. Azt is egy nagyon rendes, képzett doktornő húzta ki. Jövő héten is megyek még (varratszedés, lehet, hogy újabb húzás).


Az ellátással nem volt gond, nagy feladat volt, megizzasztottam őket, de emberileg nagyon rendesek, megértőek voltak, többször hagytak pihenni, még borogatást is hoztak. Gondolom, a Mária utcában is hasonló a helyzet.


Kitartást, remélhetőleg neked nem kell majd annyi szurit adni. Túl leszel rajta, ki lehet bírni, utána fáj még pár napig, de vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is.

2017. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem bölcsességfoggal voltam, csak húzáskor beletörött a szemfogam. Még sosem volt előtte ilyen beavatkozásom, szó szerint remegtem. A doki nagyon jóindulatú volt, megnyugtatott, beadta az érzéstelenítőt, kis idő múlva azt mondta, csak megnyomkodja, emeljem fel a kezem, ha érzek valamit. Aztán kopogtak a fogdarabok a tálcán. 2 perc alatt kész is voltam.
2017. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, kicsit megnyugodtan...ezek szerint nem annyira vészes a dolog, ahogy gondoltam. Köszi a gyors válaszadást!
2017. aug. 18. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
De igen, elég vészes. A másodiknak meg a harmadiknak nem is az volt, de mindegy...
2017. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem érzel belőle semmit, és ha jól dolgoztak, akkor utána sem igazán.


Nekem nem volt szájzáram, csak minimális, tompa fájdalom 2 napig.

A negyedik napot kezdem, a seb lassan beforr.

Annyi, hogy mosom a fogam naponta 2-3x, kímélem és el"szopogatok" egy-egy torokfertőtlenítő-tablettát néha.

2017. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2. meg 3. gondolom a Semmelweiss-szel kapcsolatos tapasztalatáról írt, mivel arról is szól a kérdés.
2017. aug. 19. 16:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a lepontozást, mert leírtam a tapasztalataimat... Nekem maszekba csinálták elhihetitek.
2017. aug. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hahó, velem is pont ez van, Kérdező! Mi lett veled végül??
2020. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem fájt, mert kaptam egy vödör érzéstelenítőt, inkább csak kellemetlen volt. Meg hosszú, fárasztóan sokáig kellett nyitva tartanom a számat.
2020. jan. 15. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!