Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj és zsibbad az állkapcsom....

Fáj és zsibbad az állkapcsom. Miért?

Figyelt kérdés
Mult héten nagyon fájt az egyik alsó fogam ezért pénteken elmentem a fogorvoshoz mert már Annyira elviselhetetlen volt . Ha hideget ittam azért fájt, ha meleget azért. Sokat öblögettem sós vizzel és szájvízzel, nagyon sokat segitett. Aztán a fogorvos csinált röntgen fotot és azt mondta hogy nem lyukas csak az innyem bevan gyulladva , leszedte a fogkövet és mondta hogy mossam jol meg a fogaimat mindig. Pénteken es Szombaton ettem fájdalomcsillapitot es igy kibirtam a napot. Ma ( vasárnap) arra ébredtem , mintha felrobbant volna a fogamban valami, hallottam törést és utána elkezdett zsibbadni a fogam. Olyan érzés mintha feszülne. Mikor gyaloglok, mintha lebegne a levegöben. Most este meg már az Also állkapcsom fele el van zsibbadva és fáj is közben. Olyan érzésem van mintha dagadna az arcom, de belenézve a tükörbe, nem látszik Semmi . A fogam érintésre nagyon fáj, elötte nem volt ilyen problémám. Sajnos , Legkozelebb csak pénteken tudok menni fogorvoshoz. Mi történhetet velem?

2017. aug. 20. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát jó lenne tudni melyik fogadról is van szó és hány éves is vagy mert többféle variáció lehet, de ezek információk nélkül csak egyet tudna bárki írni.


Információk hiányában felállított saját véleményem:


Attól, hogy nem lyukas egy fog még lehet gyulladt. Csak elnézte az orvost. Van ilyen. Vagy visszamész ahhoz az orvoshoz vagy keresel egy másikat aki segíteni is fog.


A fogat lehet, hogy le kell gyökér kezelni és ezzel megszűnik a fájdalom. Az ínygyulladás nem okoz ilyen erőteljes tüneteket, maximum akkor, ha szájsebészeti úton távolítanak el fogat.


Viszont, hogyha mondjuk a 6-7 esdnél érzed a fájdalmat és esetleg még a bölcsességfogad nem nőtt ki (Mert fiatalabb vagy). Akkor a bölcsességfog is okozhat problémákat, olyankor el kell távolítani. Ha már kinőtt akkor is lehet probléma vele, még ha úgy érzed nem is ott van a baj. Ez okozhat állkapocs gondot is.


Állkapocs fájdalmat okozhat a nem megfelelő harapás. Például nyitott harapásod van vagy keresztharapásod. Esetleg éjszaka csikorgatod a fogaidat. Ilyenkor a fogakra nagyobb erőhatás kerül illetve az állkapcsodat is szorítod. Ha ilyen problémák állnak fent akkor fogszabályzós fogorvos kell, vagy egy szájsebész aki állkapocsra is specializációzott.


Ha hátsó fogakról van szó úgyszint 6-7-8. Akkor nem is biztos, hogy mondjuk alul van a probléma. Az is lehet, hogy felül csak nem ott okoz fájdalmat, hanem lesugárzik. Hátsó fogaknál sokszor nehéz megtalálni a problémát főleg akkor, hogyha szuvasságot nem láthatunk. Viszont, ha vannak már töméseid akkor az is lehet, hogy a tömés nem zár jól illetve a tömés alatt is szuvasodhat tovább, ha régen nem lett jól lekezelve.


Viszont, ha hidegre,melegre és érintésre is fájdalmat okoz akkor 95%-ban mondhatom, hogy ott valamelyik fogat le kell gyökérkezelni.

2017. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!