Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájpadláshíd leesett, perelhe...

Szájpadláshíd leesett, perelhetem a fogászatot?

Figyelt kérdés

Kb. 4 Hónapja rakták fel a fogszabályzómat egy szájpadlás híddal együtt amiért külön 30 000 Ft-ot kellett fizetni.

Ma evés közben egyszercsak lesett a szájpadláshíd fémje teljesen. Kb 3-4 mm vastag fém, mivel a ragasztás vagy forrasztás elég gyengére sikeredett, teljesen lejött a hátsó fogaimon lévő bilincsekről és mindkét vége elég éles volt. Azelőtt nem mozgott, nem volt semmi baja, egyik pillanatról a másikra történt. Majdnem lenyeltem amitől megfulladhattam volna, vagy ha "sikerült" volna lenyelni akkor meg a beleimben okozhatott volna elég nagy károsodásokat, belső vérzést. El sem tudom volna képzelni mi lett volna ha esetleg alvás közben esik le.

Eléggé felháborított engem illetve anyukámat is ez a történet mert ha már külön elkértek érte 30 000Ft-ot akkor elvárom (szerintem jogosan) hogy ne legyen életveszélyes a készülék.

Mit lehetne tenni ez ügyben? Nyilván nem a pereskedés a cél, de ez tényleg felháborító.

Ha esetleg mégis perelnénk, érdekelne hogy megnyerhetné-e a pert bármilyen módon a fogászat, pl. egy olyan kifogással hogy nem megfelelően használtam a készüléket. (Nem hiszem hogy evésen és beszéden kívül tudom másra is használni a szám ami annyira helytelen lenne de azért érdekel hogy ezzel vagy ehhez hasonló kifogással lenne-e esélyük vagy ez már alapból egy "nyert játszma" lenne számunkra? ) Egyébként dinnyét ettem amikor ez történt szóval még azt sem mondhatják hogy evés közben beletört a túl kemény ételbe.



2017. aug. 22. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem Amerikában vagyunk hogy mindenért perelni lehessen.Igaz történhetett volna baj is a dologbol de nem lett baj szerencsére.Sztem a perlés túlzás,ők os emberek hibázhatnak.De mindenképp meg kell reklamálni,ki kell javítattni velük a hibát.Ha ezt nem teszik akkor esetleg per,de azt ugysem várják meg
2017. aug. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogadjatok egy jogászt és beszéljetek vele max, véleményt, tanácsot kilehet kérni. De az én véleményem az, hogy mindennek van miértje, visszamész a fogászatra biztos megfogják tudni magyarázni és lesz indok, hogy mi okozta, mitől következett be, hogy leesett a f szabályozó.
2017. aug. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ez nem Amerika de nem szeretném megvárni hogy a legközelebbi probléma esetleg tényleg bajt okozzon. Illetve nem ez volt az első probléma a fogszabályzóval. Miután meghúzzák a drótot már pár nappal később annyira kilazul hogy egy laza mozdulattal ki lehetne húzni az egészet a tappancsok alól,mintha nem is lenne rögzítve a bilincsekhez, vagy ha rögzítve volt akkor néhány nap után szétjön. 4 fogamat kell kihúzni a fogszabályzó miatt, amiből már kettőt kihúztak, az első rendben ment aztán a második húzás után, pár nappal később lett valamilyen szájfertőzésem, a szájpadlásomon hátul sárga és vörös foltok alakultak ki illetve van egy narancssárga "duzzanat" vagy nemtudom micsoda, olyan mint egy kb 3 mm átmérőjű pattanás, van egy ilyen a torkomban is ( lehet hogy több is de csak ennyi látszik belőle). Ezen kívűl tele van a torkom váladékkal, mintha mindig lenne egy gombóc a torkomban és köptetővel is nagyon nehéz ebből darabokat felköhögni. Először nem gondoltam arra hogy ez az "igénytelen" foghúzás miatt van, viszont visszamentem a következő huzásra és gondoltam szólok hogy valami nincs rendben a számban. Megnézte a doktornő eléggé meglepődött aztán amikor megkérdeztem mitől lehet vagy tulajdonképpen mi ez, hebegett habogott látszott rajta hogy nem tudja mit mondjon, végül azt mondta hogy ez eléggé gyakori és hogy lehet hogy a melegtől van, és hogy igy nem végzi el a foghuzást hanem ajánlott valami szájvizet ecsetelésre és azt mondta hogy menjek vissza ha elmúlt.

Ez után csak arra tudtam gondolni hogy a foghúzásnál nem fertőtlenítettek eléggé, vagy valamit elrontotak és elkaptam valamit.

Még soha nem pereskedtünk semmiért pedig lettek volna rá okok, viszont ha már elég sok pénzt elkérnek akkor elvárom hogy ne forduljanak ilyenek elő. Nyilván előfordul hogy hibáznak, ők is emberek, de egy fogászaton elvárható az alapos precíz munka, ennyi pénzért főleg, és nem úgy vettem észre hogy ők annyira alaposak lennének.Egyszerűbb lenne persze egy másik fogászatot keresni, és ez meg is fog történni, de nem szeretném hogy ezeket mások is megtapasztalják vagy komolyabb baj történjen másokkal vagy velem a legközelebbi problémánál. Talán egy per után már jobban figyelnének ezekre.

Köszönöm a választ, viszont az még mindig érdekelne hogy ha perre kerülne a sor, akkor én lennék esélyesebb a megnyerésésre vagy a fogászat?

2017. aug. 22. 01:27
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Igen, nyilván lesz miértje de akkor is lett volna ha megfulladtam volna a fémdarabtól. És akkor már nem ér semmit a magyarázkodás.Nem reagálom túl, mert egy ehez hasonló csak egy kicsit vastagabb ÉLES fémdarab esett le [link]

Anyukám majdnem elájult amikor kivettem a számból, mert "jézusom, mi lett volna ha..." És igen szerencsére nem történt semmi, de nagyon kicsi választott el attól hogy megakadjon a torkomon.

2017. aug. 22. 01:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem a pereskedés a cél,forduljatok az adott intézmény betegjogi képviselőjéhez. Az elérhetősége ki van függesztve az intézményben, ill.szerepeltetni kell a honlapon is.
2017. aug. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon soha nem lehet orvosi ügyekben pert nyerni. Volt aki megfulladt műtét közben, mert nem a légcsövébe dugták a csövet (nem tudom mi a neve) altatásnál, beperelte a családja a kórházat és nem nyertek, mert hogy nem hibáztak az orvosok. Olyan is volt, hogy elvágták valakinek az ütőerét műtétnél, elvérzett, és ott se hibáztak... A te ügyed ehhez képest semmiség, ki fognak röhögni.
2017. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!