Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két éve gyökérkezelve lett a...

Gannicus23 kérdése:

Két éve gyökérkezelve lett a jobb felső 2-es fogam, most azonban 3 napja minden előjel nélkül feszít, lüktet. Mitől fájhat a gyökérkezelt fog?

Figyelt kérdés
Mitől fájhat a gyökérkezelt fog? Három napja folyamatosan feszít ha hozzá érek nyomó érzést érzek, hidegre , melegre nem reagál azonban ráharapásra rögtön nyomó-feszítő érzés. Két éve lett gyökérkezelve, semmi baj nem volt eddig, és most minden előjel nélkül ezt csinálja. A cataflam dolo-t szedem rá, de 3 óránként mert utána már megint fáj. Ötlet, hogy mitől lehet? Egyékbént néha úgy érem hogy kisugároz a többi mellett lévő fogra is.

2017. aug. 27. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Rosszul ölték ki az ideget. Nekem is 2 év után gennyes lett a foggyökér, és ki kellett húzni, mert fájt.
2017. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet egy mellette levő fog sugároz inkább oda. Esetleg gócos lett a fog, vagy ami mellette van.

Mindenképpen doki + röntgen.

2017. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kihúzatni nagyon nem szeretném, mivel elülső front fogról van szó, és nem igazán tudnék ugy emberek közelébe menni... :(
2017. aug. 27. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szükséges lesz egy röntgen felvétel, lehet a gyökércsúcskörül van gyulladás, ha az van akkor gyökércsucs rezekció a szájsebészeten.De lehet csak ujbol kell gyökérkezelni.A fogdoki majd megmondja aröntgen alapján mi a teendő
2017. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van amikor alászuvasodik a gyökérkezelt fog, de lehet ciszta is, menj el fogorvoshoz.
2017. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos találtak a gyökércsúcson egy cisztát...a gyökértömés teljesen szép jó, annak semmi baja nincs. Kértem időpontot gyökércsúcs rezekcióra, ezt javasolta a fogorvosom is, hogy azt megcsinálják és akkor a fog megmarad, másképp ha nem akkor sajnos húzni kell. Remélem meg tudják oldani, mert elől lévő fogról van szó. Fáj egyébként ez a rezekciós kezelés? Volt már valakinek benne tapasztalata?
2017. aug. 28. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt mondják nem fáj,teljes érzéstelenitésben végzik.Első fogak esetében sikeresebb a bevatkozás.Nincs mitöl tartanod.Nekem a felső nagy őrlőn kell majd végrehajtani,mert görbe gyökér miatt nem lehetett kiidegelni az egyik gyökér utolsó harmadát.Az eljárás a következő: érzéstelenités, fog felett bemetszik az inyt, csontablakot vésnek vagy furnak,hogy hozzáférjenek a gyökérhez,kitisztitják a területet, lemetszik a gyökércsúcsot, összevarrják.7-10 nap után cérnaszedés.Utána jön a gyógyulási folyamat.
2017. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na és ötlet valakinek, hogy mit csináljak a fájdalommal? Kaptam cataflamot 50 mg-os de 3 óra mulva már kezd megint fájni és csak napi 3-mat lehet be venni...valamint Augmentint irt még fel a doktornő, hogy azt szedjem, mert az jó a baktériumok "gyilkolására". Próbáltam már szegfüszeget enni, kamillával öblögetni, fokhagymát lereszelni rá, semmi sem hat pár percnél tovább... Ötletek? Csak szerda estére kaptám magánrendelőben időpontot, kórházban 1 hónapot kellett volna várni...nagyon jó.
2017. aug. 28. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve a fölső szemfogamon csinálták meg a gyökércsúcs amputációt,egyáltalán nem fáj a beavatkozás,előtte kétszer gyökérkezelték de csak nem szűntek meg a fájàsok,de sajnos egy pár hónapja időnkét van egy kis enyhe fájdalom érzet,nem is értem hogy mi okozhatja még ezekután is,kihúzatni nem akkarom mert korona van rajta.
2017. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megcsinálták a rezekciót szerdán, azóta nem is fáj a fog. Mellette azonban a fogamat a nyelvemmel ha érintem zsibbadást érzek. Kamilla teával tisztitom a sebet úgy hogy egy fülpiszkálóba mártom, azonban azt vettem észre hogy a fog, amit rezektáltak mozog. Ez lehet azért mert most nincs körülötte csontos szövet, és várni kell arra, hogy becsontosodjon vagy pedig valami baj van?
2017. szept. 1. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!