Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha "kibújt" a fognyakam, mit...

Ha "kibújt" a fognyakam, mit lehet tenni? Nagyon érzékeny, alig tudok fogatmosni. Szerintem aszkorbinsav tartós szedése miatt lehet. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sokáig szedtem aszkorbinsavat

(és többször is volt, hogy nem öblítettem ki a számat nagyon, csak kicsit, vagy kicsit se... vagy nem rágóztam utána.. )


Lemarhatta? Vagy én nem tudom.. nagyon érzékeny.. a bal alsó 5-ösnél "bújt ki" a fognyakam...

Nagyon puha sörtéjű fogkefét használok alapból (extra sensitive, vagy sensitive fogkefét szoktam. évek óta nem használok mediumot illetve hardot)

A fogkrém eléggé erős, aquafresh whitening complate care.


Nem tudom, lehet a fogkrém miatt is lehet (?)


Mit lehet ilyen esetben tenni?

Óvatosan mosok fogat. Aszkorbinsavat két hete szedek (de nem minden nap, 2 naponta. Irodában ültem, és megfázhattam + busz is, meg a furcsa idő miatt is... meg beteg is voltam... előtte is.. )


Lehet valamit csinálni a fogínnyel, vagy csak fogdoki tudna vele mit kezdeni?

Ha körömmel hozzáérek, ugye akkor is érzékeny...


23/l



2017. aug. 29. 01:29
 1/3 A kérdező kommentje:

ui.: aszkorbinsav után soha nem mostam fogat!!

Csak este meg reggel...


lehet ez a fajta fogkrém is erős?

Mit tegyek?

2017. aug. 29. 01:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el a fogorvoshoz,nekem ez volt a helyzet a bal felső 5-sel.Kérdezte a fogorvos érzékeny,zavara-e nekem nem volt érzékeny,de zavart olyan érzést keltett mintha lenne ott valami.Leszicsolta,kompozittal betömte a fognyakat.Azt mondta valószinü helytelenül-vizszintesen mostam a fogamat és az okozta.
2017. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Távdiagnózisban nem a C vitamin lesz a ludas, hanem ez:


"Ha körömmel hozzáérek, ugye akkor is érzékeny... "


Be van gyulladva az ínyed, aminek következménye hogy visszahúzódik. Ez elég gyakori dolog egyébként...

A fogorvos le fogja szedni a fogkövedet ha van, ez az első lépés.


Illetve te látom tudatos beteg vagy (amit nagyon szeretünk), szóval ha idáig nem tetted, mostantól használj fogselymet vagy (véleményem szerint még jobb) fogköztisztító kefét! Első egy-két hétben fájni fog meg vérezni, de ne törődj vele!

2017. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!