Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés röntgen nélkül?

Gyökérkezelés röntgen nélkül?

Figyelt kérdés
Az egyik fogamat gyökérkezelni kell, és az Interneten azt olvastam, hogy ennek része a röntgen vagy valamilyen csatornamérő gép használata. Az itteni ingyenes fogorvosnak egyik sem áll rendelkezésére. Szerintetek érdemesebb lenne elmennem fizetőshöz, vagy így is be lehet vállalni?

2017. szept. 12. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Gyökérkezelés után röntgent kell készíteni, hogy megnézze, megfelelő-e. Később ez komoly problémákat tud okozni, ha nem jól kezelte le és már lezárta.
2017. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Beatrix0522 ***** válasza:
Mindenképpen kell a röntgen, vagy a csatornamérő! Nekem az egyiket röntgennel csinálták, a másikat a csatornamérővel. A csatornamérő kényelmesebb. Ne vállald be enélkül mert vagy nem tömi be normálisan a gyökércsatornát, vagy túl tömi a gyökércsatornát, vagy lehet alapjáraton a gyökered ferde, és nem is lehet úgy hozzá férni...inkább fizess érte! ez nem vicc. A gyökérkezelt fog is tud nagyon nagyon fájni, főleg ha becisztásodik. Ne engedd, hogy szétbarmolják a fogad, ha menthető ténylegesen akkor fizess érte. Itt ahova én járok 20 ezer Ft a 3 csatornás fog.
2017. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő használata ma már alapvető, hisz ezen múlik a kezelés sikeressége. A gyökértömés pontosan a gyökér csúcsáig kell érnie, és nem tovább.
2017. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!