Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiműtöttek 2 bölcsességfogam...

Kiműtöttek 2 bölcsességfogam alulról és egy csapfogat fentről. Akinek volt ilyen hogyan kell tisztítani a fogakat és mit szabad enni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogyan lehet enni? Fáj a szájpadlásom is a nyelés is és alig tudom kinyitni a szám. Úgy nézek ki, mint a hörcsög.

2017. szept. 28. 17:52
 1/5 anonim válasza:
Vegyél egy puha fogkefét pl. Curaprox 5460 azzal tudod tisztitani óvatosan a sebet és a varratokat illetve a fogaid, fontos hogy 4-5 napig ne fogyassz tejet, tejterméket, ne piszkáld a fogaid helyét a nyelveddel, kerüld még a magvas ételeket és az erős fűszeres dolgokat, a szájzár normális, viszont próbáld nyitogatni mert igy gyorsabban fog megszűnni. Az öblögetés sem ajánlatos, mert kieshet a sebből a véralvadék és lassabb lesz a gyógyulás, de ne hanyagold el a szájhigiénét, csak mindent óvatosan! Üdv. egy fogászati asszisztens/dentálhigiénikus.
2017. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ujjal most is próbálom nyitogatni csak a szám szélei van seb az feszül még csak addig próbálkozom míg a szám engedi. Eddig Curasepttel öblögettem úgy, hogy óvatosan forgattam a fejem, nem mertem még fogkefével hozzá nyúlni féltem, hogy beleakad a sebbe vagy kiszakad a varrat. Az első 2 nap észrevettem hogy beszéd közben az egyik sebből szivárog a vér, de ez már megszűnt. Duzzanatra van jó megoldás?

2017. szept. 28. 18:15
 3/5 anonim válasza:
Nem fog beleakadni ha puha sörtés fogkefét használsz :) a duzzanatra próbáld meg a jegelést, bár az első naptól kellene elvileg már alkalmazni, de lehet még segiteni fog, fontos hogy törölközőbe csavard be a valamit amivel jegeled az arcod és ne túl sokáig tartsd rajta, inkább tarts fél órás/45 perces szüneteket hogy a többi fogad ne váljon érzékennyé, a Curasept jó öblögetésnek, de továbbra is ilyen óvatosan használd. Előző válaszoló
2017. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vettem a gyógyszertárból egy puha fogkefét, kipróbáltam és egy kicsit vérzett az egyik oldalon. Inkább ezt hanyagolom. Most fültisztító pálcikát belemártom a szájvízbe és úgy áttörölgetem a fogaim utána öblögettem, de itt is volt egy kis vér. Ez normális?
2017. szept. 30. 13:22
 5/5 anonim válasza:
A vérzés teljesen normális, nem kell miatta aggódnod, próbáld a fogkefét, jobban tudod azzal tisztitani.
2017. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!