Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Külföldön tartózkodom, a...

Külföldön tartózkodom, a fogam fáj, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

1 hete vagyok Amerikában, ismerősökhöz jöttem 2 hónapra. De ez lényegtelen...

Pár napja elkezdett fájni a fogam, mikor otthon voltam voltam fogorvosnal,de sajnos későbbre adott időpontot,a repülőjegyem előtte szólt jóval..

Valaki tud valamilyen Amerikai fájdalom csillapitót ami hatásos? Nem szeretnék itt fogorvoshoz menni mert nagyon drága.. két hónapot még nem szeretnék szenvedni.

Lyukas a fogam, kétszer be lett tömve, mind kétszer ki esett(sajnos a falusi orvosok buták) pár év elteltével le tört egy kis darab,majd idővel rá nőtt az ínyem.. és egy dudor van a lyuk helyett....

Sajnos könyörögnom kellett az orvosoknak,hogy minél hamarabb adjanak időpontot ,de vissza utasítottak.

Nagyon kétségbe vagyok esve... Már a fél arcom el van zsibbada.. az itteni Advil sem hat csak 15 percre kb.



2017. okt. 17. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírt helyzet alapján fofbélgyuélaádsod lehet. Már pedig az ellen nem tudsz tenni semmit! Fájdalomcsillapító sem fog hatni.

Ha szerencséd van, akkor pár napon belül nagy fájdalmak közepette elhal a fogad és megszűnik a panaszod. Akkor viszont már a gennyesedéstől kell tartanod!

Én fogorvost ajánlanék mindenképpen, legalább gyökérkezelje ki és gyógyszerezze be, úgy el leszel addig, amíg haza nem jössz.

2017. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden utazás eseten érdemes utasbiztosítást kötni ... főleg ha úgy indulsz neki az útnak, hogy nagyon fáj a fogad és lehetséges, hogy erősödni fog a fájdalom ... főleg, hogy 2 hónapra mentél.


Szóval feltételezem, hogy van utazbiztosításod. Ebben az esetben menj el fogorvoshoz.


Ha .... netántán, ne adja isten, véletlenűl nem kötöttél utasbiztosítást, akkor így jártál.


Amúgy nem egyszerűbb az ottani ismerőseidet megkérdezni az ottani gyógyszerekről mint az 7 ezer kilóméterre retózkodó magyarokat?

2017. okt. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem, biztosításod vn... ha nincs, és el kell menned vele orvoshoz, a gatyádat ráfizeted.


Márpedig két hónapot egy esetlegesen tályogos, aftás, gyulladt foggal NEM bírsz ki, előbb kötöd fel magad.


A gökérkezelés meg jó dolog, én mégis megkértem az orvost, hogy húzza ki, mert kb. harmadannyiba kerül.

2017. okt. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!