Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » NEM BIROK ENNI segítség?

Jazminfanni kérdése:

NEM BIROK ENNI segítség?

Figyelt kérdés
Sziasztok 3 honapja van fogszabalyzom es tegnap voltam kontrolon ahol kicsereltek az ivet. Nagyon faj a fogam és nem tudok enni. Valaki aki volt mar ilyen helyzetbe segitsen hogy o mit csinalt ilyenkor. Elore is koszi a valaszokat <3

2017. okt. 31. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ó, szegény, remélem hamar elmúlik! vegyél néhány bébiételt (kell egy kis só bele, mert úgy a kisbabáknak jó, de finom)
2017. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bébiétel, én sosem ettem, bár ízlések és pofonok.

Krumplipüré, tejberizs, tejbegríz, joghurt, puding, rizs, leves.

Ezeket meg tudod enni és egyéb 'puha' ételeket is.

Egy hét, mire megszokod teljesen, de két nap múlva már nagyjából tudsz enni.

Esetleg, ha nagyon bevállalós vagy, akkor az összetettebb ételeket leturmixolod, bár nekem ehhez nem lenne gyomrom, de ismerősöm csinálta a fogműtétjénél, szóval kibírható.

2017. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"bár ízlések és pofonok" - és hogy mennyire van ideje/lehetősége főzni Fanninak...
2017. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Turmixok szívószállal? Kitartás. 😣
2017. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szegénykém, egyél tartalmas, folyékony vagy igen puha ételeket, ahogy javasolták.

Ha szereted s nem gond számodra, hogy nem főtt át, viszonylag folyékony lágytojást is ehetsz, az laktató és tápanyagdús. De ihatsz különféle zöldséges és gyümölcsös turmixokat is, kakaót...etc.

2017. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Meddig marad ez a fogszabályzó?

Azért "puha" ételeken sem lehet a végtelenségig élni. Kell a rágás, a kemény ételek is. Nyers zöldségek, gyümölcsök RÁGVA.

2017. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amint írtam, két-három nap múlva már könnyebben rág az ember. Egy hét után szinte teljesen rendbe jön, akkor már bármit lehet enni.

Két hét után akár mogyorót is, egyéb 'kemény' ételeket. Nem addig kell krumplipürén élnie, amíg fent van rajta. 3 évig csak azt enni azért nem lenne kifizetődő, kevés ember tetetné fel.:)

2017. okt. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jól van, nem volt még fogszabályzóm. :)
2017. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a valaszaitokat
2017. nov. 2. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!