Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jön a bölcsességfogam? Kép lent.

Jön a bölcsességfogam? Kép lent.

Figyelt kérdés

[link]

Szóval a fotón az ott a bölcsességfogam ? Tegnap óta fáj ha eszek, egyébként csak kicsit kellemetlen érzés, de étkezni csak nagyon óvatosan tudok. Előre is köszönöm a választ.


2017. okt. 31. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, az az. Nekem is hasonlóan nézett ki, és az érzés is ilyen volt, azaz fájt a felszínen, ahol törte át az ínyt, de igazából nem olyan vészes, csak kicsit kellemetlen. Még rágni is tudtam vele, de azért inkább a másik oldalt használtam ilyenkor.


Az más kérdés, hogy nálam sajnos nincs helyük normálisan kifejlődni, és nyomják a többi fogat, szóval a négyből kettőt már ki kellett szedni, és a többire is ez a sors vár valószínűleg. :(

2017. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Igen... de 99%-ban úgyis ki kell húzni.
2017. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen az. Már miért kéne kihúzni? Miért kell ilyen marhaságokat írni? Ha nem mosod persue, hogy ki kell de egyébként semmi nem indokolja.
2017. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as, mert az pont az a fog, ami az emberek zömének elromlik, vagy szétnyomja a többit, ferdén nő, stb., ami miatt indokolt az eltávolítás.


Én mostam, fogselymeztem és öt év után már lyukas volt. Az akkori orvosom betömte - mert kell az, "tartsuk meg" -, most meg törik szét a tömésnél, és mindenképp ki kell szedni.


Az ismerősi köröm 99%-nak csak a baj van vele. Elromlik, begyullad, rosszul nő, ki sem nő csak félig és irritálja az ínyt, szétbxsza a többi fogat, etc.

2017. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csináltass egy RTG felvételt, hogy van e helye előretörni?
2017. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 RoseTyler ***** válasza:

Igen, és érdemes elmenned fogorvoshoz megnézetni, hogy úgy állnak-e, ahogy kell.

Nekem spec csak alul voltak bölcsességfogaim, és abból is mindkettő feküdt és be volt akadva az előtte lévő nagyőrlőbe. Mondjuk elég durván fájt is, amikor megpróbált az egyik előtörni (és így sose sikerült volna neki).

2017. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jövő héten elmegyek fogorvoshoz.
2017. okt. 31. 18:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ekkora most, vagy talán egy picit nagyobb és egyáltalán nem fáj.
2017. dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
Elég dárga a bölcsességfok eltávllítás.
2017. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!