Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy fogba gyógyszeres...

Ha egy fogba gyógyszeres vattát tesznek gyökérkezelésnél akkor a vatta látszik a röntgenfelvételen?

Figyelt kérdés

#röntgen #gyökérkezelés #gyógyszeres vatta
2017. nov. 1. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetve az üreg lászik, amibe a vattát tette.
2017. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem gyökérkezelésem volt három lépésben, a második alkalommal emlékszem beletett valami vattaféleséget, de a harmadikon nem emlékszem hogy kivette volna. A végleges fogról van röntgenem, azon látszik a tömés, ami világosabb mint a környezete. Szerinted?
2017. nov. 1. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A tömés a csontnál intenzívebb ányékot ad, ez normális.

A vatta nagyon halvány árnyékot ad, belevész a környező lágyrészek, csontok árnyékába.

Ezért nem látszik pl a lenyelt lego a kisgyerekben. (műanyag kontra lágyrész).

Miért hagyta volna benne? Nem is férne el az üregben a tömőanyag, ha nem tisztítja ki rendesen.

2017. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Szóval azt mondod hogyha benne lenne a vatta vagy az a fehér valami amit akkor beletett akkor nem látszódna most a tömés rendesen a röntgenen?
2017. nov. 1. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A tömés látszik a fogban. Ha a fog anyagára szépen felfekszik a tömés anyaga, akkor minden ok.

Szerintem nincs ok az aggodalomra.

2017. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2017. nov. 1. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2017. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!