Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval tapasztalatok?

Fogszabályzóval tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13, lassan 14 éves lány vagyok. Nov 16-án állandó fogszabályzóm lesz. Legalábbis nagyon valószínű. Valaki tapasztalatok, tanácsok? Illetve hogy ez az egész dolog hogyan zajlik? Nem baj ha sokat írtok.Válaszokat előre is köszi.

2017. nov. 2. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia:) Nézd meg ezt, mind a két választ én adtam, aránylag mindent meg tudsz belőle.

Ha kérdésed van, nyugodtan írj privátot, szeretek erről beszélni:)

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__8..

2017. nov. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia. Én 14 éves vagyok és lassan egy éve van fogszabályzóm. Konkrétan mi érdekelne ezzel kapcsolatban?
2017. nov. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Különösebb tapasztalatok nincsenek. Max annyi hogy az első pár napban (1-3) eléggé fáj. De lehet rá fájdalomcsillapítót szedni.

Tanácsok:-ne rágózz

-ne egyél gumicukrot vagy

ragacsos dolgokat

-ne harapj SOHA (nagyon

fáj...próbáltam)

-ne egyél popcornt

-ha nagyon szeretnél, akkor

chipset ehetsz de csak olyat ami

ilyen puha vagy nem tudom hogy

írjam le (pl.:Cheetos)

Az első (amikor felteszik a breketteket) az kicsit hosszabb (már nem emlékszek pontosan 45perc-1óra talán) a többi rövidebb (ugye az ellenőrzések+a drótcsere) az nagyjából 15-20perc. Minden drótcsere után 1-2 (max. 3-4) napig kicsit fájni fog ahogy szabályoz, utána már fel sem tűnik.

2017. nov. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ne haragudjatok hogy úgymond eltűntem csak sok dolgom volt. Hát úgy konkrétan arra lennék kíváncsi hogy ez az egész hogy zajlik. Onnantól hogy bemész a rendelőbe időpontra egészen addig amíg ki nem jössz fogszabályzósan. Mit és hogyan csinálnak? Meg még annyi hogy ez az egész nagyjából mennyi idő.
2017. nov. 6. 16:07
 5/6 A kérdező kommentje:
?*
2017. nov. 6. 16:07
 6/6 anonim válasza:
Hát először letisztítják nagyon alaposan a fogaidat. Utána nekem úgy volt, hogy felrakták a felét és volt egy kis szünet, hogy megnézhessem :). Utána folyatták és ennyi. Nincs semmi extra. Ha jól emlékszem nekem 45perc vagy 1 óra volt. De szerintem maximum 1és fél óra lehet :D
2017. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!