Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen antibiotikumot ajánlana...

Milyen antibiotikumot ajánlanatok foginy gyulladás ra?

Figyelt kérdés

Igazából borzasztóan rétegek a fogorvost ól egy durva incidens miatt. Most viszont begyulladt a foginyem kissé felduzzadt az arcom is róla valamint az oldalt nagyon érzékeny az egész inyem és 2 fogam . konkrét fájni a fogam nem fáj de nagyon érzékeny mit tudtok rá ajánlani. Esetleg a Linkomicin kapszula jó lehet gyulladásra valamikor olvastam hogy valaki azt szedett de hülyeségeket sem akarok beszedni?

köszönöm a válaszokat


2017. nov. 6. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
gyulladáscsökkentővel próbálkozz, ne antibiotikummal. amugy menyj dokihoz (háziorvos is jó akár)
2017. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A távdiagnózis sohasem jó, pláne, hogy azt sem tudod, mennyire ért hozzá, aki tanácsot ad. Menj el egy másik fogorvoshoz, mutasd meg, és biztos segít rajtad.
2017. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet.

Az antibiotikum vényköteles, amit csak orvos írgat fel. Otthon megmaradtat pedig ne is próbálj beszedni.

Corsodyl vagy valamilyen szájvíz szerintem segíthet.

2017. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tetszik, nem tetszik, el kell menni a fogorvoshoz. Ha most nem mész el, előbb-utóbb mindenképp az lesz a vége, csak el is vesztheted a fogad és nagyon fog hiányozni.


Egyébként egy szimplább felszíni ínygyulladáson simán segít az alapos fogmosás és szájvizes öblögetés naponta 3x, minden evés után. Ha meg mélyebben van, akkor antibiotikummal is csak elodázni lehet.

2017. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

3 más válaszoló Ukrajnaban élek itt recept ( vény) nélkül kapható bármily antibiotikum.


Elfogok menni most már tényleg muszáj mert ez nem első eset viszont először had menjen le dagadas míg meg van dagadva és nagy a gyulladás nem hát semmit az érzéstelenítő.

Régen semmi bajom nem volt a fogorvosokal csak ritkan kértem még érzéstelenítőt is aztán egyszer beletörte egyik fogam amit már huzzni akkor azt mondta most nem szedheti ki majd magától ki lökődik rá egy hónapra feldagadt gyulladásban lett vissza mentem hozzá 11 daraban szedte ki fúrta véste borzasztó volt nem hatot semennyi érzéstelenítő nagyon megszenvedtem vele

azóta iszonyatos félelmem van a fogorvostól.

2017. nov. 7. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!