Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fogak húzása? Félek!

Bölcsesség fogak húzása? Félek!

Figyelt kérdés

Hány bölcsesség fogad húzták ki? Miért kellett? Nagyon fájt? Mennyi ideig kellett ápolni a sebet?


19 éves vagyok. Az alsók már rendesen kinn vannak. Elég csúnyán torlódtak miatta az elülső fogaim. S mivel nagyon benn vannak, és ferdén nőttek, nem érem el rendesen, emiatt már szuvasak - 2 éve halogatom a húzást. A felső kettő is már félig kinn van.



2017. nov. 6. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik felsőt húzták. Lyukas volt és mivel nem tomettem be így letört belőle egy darab. Ez így volt egy ideig, majd utána elkezdett fájni. Azon az oldalon egyáltalán nem tudtam rágni.

Nem volt elviselhetetlen a fájdalom, de elterelte a figyelmemet mindenről.


Nagyon féltem a fogorvostol. Vagyis a fájdalomtól!!! Kaptam szurit, utána vártunk. Elkezdte de jeleztem hogy ez kellemetlen. Utána kaptam meg egy szurit. Vártunk. Elkezdte megint húzni de én a tövében, tehát ahol a fognak a gyökere van én éreztem fájdalmat. De lehet csak azért mert tényleg iszonyatosan féltem. Azt nem mondanám hogy nem éreztem semmit. Nekem fajt. De kibirhato!!!

2017. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mind a 4-et kihuzattam. Természetesen nem egyszerre!

El volt érzéstelenítve, és úgy egyáltalán nem éreztem semmit. Kihúzta gyorsan és hopp készen is voltam.

Nem emlékszem meddig volt dagadva, mert már régen történt, azthiszem kb 1-hétig.

Nem volt vészes. Azok a bölcsességfogak úgyis elrohadnak. Szóval érdemes kuhúzatni!

2017. nov. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A maradék hármat is kihuzatom, mert kettő eltört, a harmadik is idő kérdése.


Egy már kinnvan, nem fájt, nem gyulladt be, teljesen jól meggyógyult :)


Hamarosan jön a jobb felső, mert fáj ha ráharapok.

2017. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem két felsőt húzták 1 hét eltéréssel.

Semmit sem éreztem és egy pillanat alatt kint volt.

1 hétig vigyázni kell, utána pedig fokozatosan lehet mindent ugyanúgy enni, inni ahogy előtte.

Ne halogasd mert a fog nem játék. Rámehet mindenedre.

2017. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem most húzták életem első fogát, ami az alsó bölcsesség fogam volt. Nem volt életem legjobb pillanata, de csak az volt előttem, hogy többet nem fog fájni. Sajnos még a jobb oldalt mind2t ki kell szedni. :( Semmi bajuk nem volt csak az hogy mind rossz irányba nőttek. A húzás után majdnem 2 hétig fájt, de már végre vége. Most próbálok lelkileg felkészülni a következő 2re, ahová még időpontot sem mertem kérni a múltkori után. :D
2017. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem eddig kettőt húztak ki. Az első nagyon fájt, a második viszont nem, amit már műteni kellett. Sok műlik az érzéstelenítésen. A dagadás egy hét alatt tűnt el, illetve zöldes volt az arcom egyik oldala. De ezek persze elmúlnak.
2017. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem egyszerre szedték ki mindet altatásban, mert egyik sem tudott kibújni és mind oldalra nőtt, ráadásul az egyik nagyon közel volt az idegcsatornához, ami ha megsérül, egy életre lebénult volna az arcomnak az a fele. Előző reggel kellett befeküdni a kórházba, másnap reggel megvolt a műtét és délután már itthon voltam. :) Közvetlenül a műtét után fájt, de azt a részt rendszerint átalusszák a páciensek (a szobatársam estig aludt, pedig őt előttem műtötték), csak én insomniás vagyok, így elég hamar éber lettem. Ezt leszámítva nem volt gond, egyáltalán nem fájt utána, az egyetlen kellemetlenség a szájzár volt, de kb. egy hét alatt az is elmúlt, addig meg pépes kajákat ettem, illetve kicsit feldagadt és belilult az arcom, mint akinek lekevertek egyet, de az is elmúlt pár nap alatt feketenadálytöves borogatással.

Itt van pár jó tanács:

- műtét után tejterméket ne egyél, igyál

- gyakran használj szájvizet fertőtlenítésre, de ne lögyböld, inkább a fejedet döntsd meg és hagyd folyni a szádban ide-oda, mielőtt kiköpnéd (ne aggódj, nem fog csípni)

- az arcodat borogasd! A gyógyszertárakban lehet kapni szárított feketenadálytövet, nem is drága, ebből egy maréknyit főzz ki egy bögrényi vízben és hagyd benne ázni. A levével átitatott kendővel borogasd az arcod, de akár magát a növényt is ráteheted a kötés alá. Vannak feketenadálytöves krémek is, de nem sokat érnek, kevés bennük a hatóanyag, ez viszont garantáltan felgyorsítja a véraláfutások felszívódását. Küzdősportolok, több monoklitől megszabadultam már így. :)

Mindent összevetve sokkal szörnyűbbnek hangzik az egész procedúra, mint amilyen valójában. Írtak fel fájdalomcsillapítót, de csak a gyulladáscsökkentő hatása miatt szedtem, mert egyébként semmi fájdalmam nem volt, pont úgy éreztem magam, mint bármelyik hétköznapon. Ha biztos kezekbe szeretnél kerülni, ajánlom neked Dr. Sidó Leventét (Budapest), neki köszönhetem ezt a kellemes csalódást (én konkrétan rettegtem a műtét előtt) és azt is, hogy nem bénult le a fél arcom. :) Szerintem ne halogasd, nekem is véletlenül derült ki külföldi utazás előtt, hogy az egyik fogam nagyon veszélyes irányba nő, ha még fél évet vártam volna, most nem érezném a fél arcom, így viszont egy életre megszabadultam a problémától. :) 25/L

2017. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!