Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nálatok meddig húzza egy...

Nálatok meddig húzza egy gyökérkezelt fog? Állítólag élethosszig is meg tud maradni ha jól csinálják meg.

Figyelt kérdés

2017. nov. 6. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Most már közel 30 éve meg van. Olyan 11 éves voltam, amikor elöl gyökérkezelték. Sajnos a gyökérkezeléstől és sok töméstől törékennyé vált, az ínyem is mindig be volt gyulladva fölötte. Kb. 20 évvel a gyökérkezelés után annyira letört, hogy koronát kellett rárakatni. Mivel elöl van és fémallergiás vagyok, porcelán kerámiát készíttettem. Ez kb. 6 évig bírta, tavaly leesett a korona, állandóan vissza kellett ragasztgatni, ezt csak az oldotta meg, hogy idén üvegszálbetétet raktak a csonkba és arra vissza a koronát. Szóval már nem sok van a fogamból, de mégis ennek köszönhetem, hogy korona kerülhetett rá. A másik fogam is törékennyé vált, mert agyon volt tömve amalgámmal gyerekkorom óta. 2 éve kettétört, kiesett az amalgám tömés belőle. Koronát kellett volna tetetni rá, de akkor nem volt rá pénzem, így csak betömték ideiglenesen fél évre, de én egy évig húztam, aztán megcsináltattam a koronát. A tömés előtt gyökérkezelték, ennek ellenére érzékeny maradt a fogam. Ez esetben a korona felkerülése után nem javult azonnal a helyzet, csak még érzékenyebb volt a fogam, ha lett volna időm, már másnap visszarohantam volna leszedetni, mert megőrültem, ha valami hozzáért a koronához. 1 hét után enyhült a fájdalom. Azóta eltelt kb. 4-5 hónap és vagy megszoktam vagy tényleg enyhült az érzékenység, ma már alig veszem észre, de nem tökéletes a helyzet annál a fogamnál.
2017. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ui: Az elöl lévő fogam esetében viszont nagyon bevált a korona, az ínygyulladásom is elmúlt fölötte.
2017. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 6 évig volt, de az utolsó években már rengeteget szenvedtem vele, azután olvastam ezt a cikket:

[link]

Több fogorvossal is beszéltem, hát van alapja a félelemnek, úgyhogy én hosszas vacillálás után végül kihúzattam inkább (de még a kihúzást se mindegy, hogy csinálja meg az orvos), kisebb a kockázata az implantátumnak.

2017. nov. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!