Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy problémás fogam....

Suomirja kérdése:

Van egy problémás fogam. Kb.10 éve amalgámtömés volt benne, de mivel folyton fájt, ki lett cserélve fehérre. Most új fogorvos szerint ki kell cserélni a tömést, mert nem jó (a fogam nem fájt)?

Figyelt kérdés
Ki lett cserélve, de aznap evésnél éreztem, ahogy megrottyant. Másnap vissza a dokihoz. Tömés kis sarka kitörve. Rakott rá ragasztót, de egész hétvégén fájt. Most kiszedte a tömést, rakott be gyógytömést. Még zsibbad a fél fejem, de a fogam úgy fáj, hogy alig bírom kinyitni a számat. Ráadásul látom, hogy a fogamról sikerült egy 5mm sávot egészen az ínyig kitörnie, míg keszedte a tömést. Gyógytömés van benne, 17-én kell visszamenjek, akkor befejezi, de rettenetesen fáj. Szerinte pár napig fájhat... de ő az előző tömésnél nem látott semmit, ami miatt ennyire fáj a fogam. Lehetséges hogy a rottyanáskor a fogam berepedt (csak a doki nem látta), és ezért tört ki az a rész (pont ott, ahol fájt és ahol az előző tömés lepattant) vagy túl erősen szedte ki az előző tömést...? Frusztrált vagyok, hiszen eddig nagy gond nem volt a foggal, most meg le van törve egy része és úgy fáj, mint a fene... :( Egy héten belül történt mindez.

2017. nov. 7. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel gyökérkezelés lesz a vége, ha meg akarod tartani a fogadat.
2017. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!