Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért törnek, hullanak szét a...

Miért törnek, hullanak szét a fogaim ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, 18 éves koromban kezdtek el rohamosan romlani a fogaim. Sorban, egymás után levő fogak szürkültek be, romlottak meg belülről hirtelen. Puha ételre harapva 2-3 örlőfogam is kettétört. Jártam dokinál, be is tömte, gyökeret is kezelt, műfogam is van sajnos már, a betömött fog pedig a tömés alatt romlik tovább.. Lehet ennek oka mondjuk töménytelen mennyiségű stressz, és évekig tartó kezeletlen depresszió? Darabokra hullanak a fogaim, és nem tudom mit tehetnk, hogy ez megálljon?
2017. nov. 7. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nagyon sok múlik az öröklött tulajdonságaidon. Vannak olyanok, akiknek nagyon jó a fogazatuk, másoknak meg törékenyek, könnyen romlók a fogaik. Persze az is sokat számít, hogy ki mennyire ápolja a száját. Mindenesetre egy gyökérkezelt fog sokkal törékenyebb mint a még élő fog.

És az is igaz, hogy ha egy (akár ép) fogra koronát raknak, azzal adott esetben lehet javítani a fog ellenálló képességét.

2017. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy refluxos? Ha igen, attól gyorsan romlanak a fogak.
2017. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok..és rendszeresen tisztitom a fogaim. Nem kezelt fogak töredeznek szét sajnos, nem is látszik hogy baj van, és egyszercsak darabok törnek le. Szedek kálciumot annak reményében, hogy ez a folyamat megáll. Már igy sem merek nyitott szájjal nevetni, mindig takargatom a mosolyom. Hiába a korona, az látszik, hogy nem az igazi.
2017. nov. 7. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, okozhatja a stressz, neten olvashatsz is róla.
2017. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan így vagyok és beletörődtem , hogy mű fogam lesz nemsokàra.
2017. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én nem akarok, mert nekem ráadásul inymosolyom is van, ami azt jelenti, hogy ha nevetek, kilátszik az inem és ha műfogam lesz, akkor látszani fog nagyon..
2017. nov. 7. 16:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl vagy savasodva, túl sok savasító ételt eszel, kalciumhiányod van, így a szervezet a kalciumot a fogakból szívja el, azért "porlad" szét. Ha nem változtatsz életmódot és már nem lesz fogad, a csontjaid következnek.
2017. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mit tudok tenni a savasodás ellen? Miket jó enni, és miket nem?
2017. nov. 7. 21:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha rendszeresen szedek kálciumot, az segit valamennyit?
2017. nov. 7. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, 28 vagyok, de törnek el a fogaim.


Szedek tablettát rá évek óta, rendesen kajálok, mosom a fogat, selymezek, figyelek a tápanyagokra, mégis...


Nálam genetika, sajnos apámnak is rossz fogai vannak.

2017. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!