Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés kezdeti fázisába...

Gyökérkezelés kezdeti fázisában a fogorvos eltávolította az ideget, nyitva hagyta a fogat. Probléma az, ha ezután érzek fájdalmat?

Figyelt kérdés

Nem kaptam ideiglenes tömést, mert ha véletlen begyulladna alatta, akkor nagyobb lehet a probléma. Így viszont nehéz az ételmaradékot mindig eltávolítani belőle, fájdalmas azok kiszedése. Arra való tekintettel, hogy nincs szájzuhanyom, kénytelen vagyok fogpiszkálóval játszadozni, viszont néha érzek éles, kellemetlen fájdalmat. Mi lehet az vajon, az ínyem, csont, esetleg maradt még ideg? Jelezzem ezt a fogorvos felé? Illetve amikor ételmaradék szorul bele, majd azzal a foggal rágok, akkor is fáj. Valószínűleg nyomják bele a fogba az ételt. Ez természetes jelenség? Következő fogászati időpontom 3 hét múlva lesz, addig kell ezzel élnem.


A válaszokat előre is köszönöm!


2017. nov. 9. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ideiglenes tomes kellett volna,nekem meg sose hagytak nyitva fogat... soha tobbet nem latna ez a doki
2017. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha éles,ütögetésszerű fájdalmat érzel akkor maradhatott volna benne ideg.3 hét az hosszú idő.nem természertes jelenség,mert tovább ferdőződhet a fog.Kellett volna bele ideiglenes tömés.Legalább vékony rétegben lekellett volna,hogy fedje,hogy védje a fogat az alatt nem gyullad be,meg szerintem a gyógyszeres tömés se

ártott volna.Amennyire birod kiméljed a fogat,ameddig gyökérkezeéls alatt áll,főleg igy,hogy nyitott állapotban marad.De amúgy se jó rajta intenziven rágni ha le is van fedve,ameddig kezelés alatt áll.

2017. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Így van, elég intenzív a fájdalom, nem is tudok a jobb oldalon rágni. Egy minimális nyomás hatására is elviselhetetlen a fájdalom, ezért hétfőn egyből felkeresem az orvost, hogy tegyünk valamit az ügy érdekében.

2017. nov. 10. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van bent genny lehet nyitvahagyják.
2017. nov. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!