Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval kapcsolatos...

Fogszabályzóval kapcsolatos dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék fogszabályzót, de nem vagyok tisztában 1-2 dologgal a fogszabival kapcsolatban.

1.Minden esetben lesz szájpadlás ív a fogszabályzó előtt?

2.Milyen esetekben van olyan gumi "szalag" az alsó és felső fogszabályozók között?

3.Tényleg olyan nehéz vele enni, inni? Nagyon kényelmetlen? Levegőt rendesen tudok vele venni?


Bocsi a hülye kérdésekért, de a válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. nov. 15. 17:58
 1/5 Fejes Atika válasza:
Szia nekem most van kerámia fogszabályzó egy hete rakták fel és két hete voltam fogmintát venni ami nem fáj és hétvégén rakták fel és kicsit húzott de nem fájt már hozzászoktam és enni még nehezen de tudok vele nagyon jo csak nekem még az első fogamat huzza csak de nem kell semmi gumi meg a szájpadlásodra ív és én csak ajánlani tudom!
2017. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. nov. 17. 20:15
 3/5 anonim válasza:
Én januárban fogok fogszabályzót kapni, de ív nekem sajnos kell😥. Ez fogfüggő ahogy a gumi is. Mindenesetre én félek...
2017. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én rohadtul paraztam mindegyiktol, össze vissza olvastam gyakorin is... Aztán se az ív se a fogszabi nem okoz semmi kellemetlenséget. Mindent eszek. Fogszabival már másnap is mindent ettem :) fáj fáj ..de kit érdekel . :) enni keee
2017. nov. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hónapja van fogszabályzóm alsó és felső soron is , mivel egyik fogívem se normális így nekem a fogívtãito a sájpadlásomnál van meg a nyelvem alatt is keresztben állithato cucc , amit te írsz szájpadlás ívet az nem minden estben kell . Nekem se kellet csak a fogív tágitot 2 héttel hamarabb rakták fel . Gumiszalag se kellet . Első pár napban én nem nagyon tudtam enni meg beszélni , de az a fogívtágitó miatt volt meg elenite engem kicsir zavart . De tök jól meg szoktam az egészet , levegő vételben nem akadájoz semmit se .

Én most igy kicsit több mint 1 hónao után eléggé meg szerettem meg valamilyen szinten a részemmé vált . Mivel nagyon keszekuszák a fogaim ( kezd javulni ) így a doki mondta , hogy legalább 3 max 4 évig kell hordanom . Amin meg lepődött hogy tegnap a második állitáson mondtam neki , hogy az a 3 max 4 év nem lesz annyira vészes . Pár osztálytársam mondta ma , hogy el se tudnának fogszabályzó nélkül képzelni engem , pedig jóbideje ortálytársak vagyunk ( most 11.-es a csapat ) .

2018. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!