Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sok ember/fogorvos miért nem...

Sok ember/fogorvos miért nem huzatja ki a bölcsességfogakat, ha összetolja a fogsorát? Rengeteg embernél látom.

Figyelt kérdés

Nyilván az esetek nagyon kis hányadában kiférnek, úgy hogy nem tolják el a fogakat, nem fájnak.

Viszont 20 osztálytársamból kb. 15-nek szép fogai voltak, de a bölcsességfog összetolta neki, és ronda lett, prdig alapból gyönyörű szép, szabályos fogazatuk volt 18-20 éves korukig. Ilyenkor miért nem húzatják ki, hogy ne toljon össze semmit??

Nekem alapból ilyen volt a fogsorom, már a hetesek is összetolták, szóval nem volt kérdés a fogszabályzó.

Ráadásul az egyik lyukasan kezdett volna kibújni. A fogorvos is mondta, hogy nagyon-nagyon hamar kilyukadnak, nm is érdemes tömni.

Az általános iskolai osztálytársaimmal is ez van, tisztán emlékszem, hogy nemrég még tökéletes fogsoruk volt, amiért mindig irigykedtem rájuk. És rengeteg ember, nem csak egy-kettő személy.

Inkább élnek csúnya foggal, vagy megelőzhették volna a felnőttkori fogszabályzót.

Sokan azt sem tudják, hogy ki lehet őket műteni, nem kell megvárni, hogy kinőjön.

Amúgy nem mániákusan figyelem, csak mióta fogszabim volt jobban megnézem az emberek fogát. Annyira nem tudom megérteni ezt a hozzáállást.


2017. nov. 16. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
Hát én egészséges fogat biztosan nem huzatnák ki csak azért hogy tökéletesen szép maradjon a fogsorom...
2017. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is már bőven a bölcsességfogaim előtt összetolták az első fogaimat a nagyőrlők. Így is hagytuk, mert különben mindenképp ki kellett volna húzni egészséges fogakat a fogszabályozáshoz, arról meg hallani sem akartam és a fogorvosom sem ajánlotta. A bölcsességfogaimat meg ki kellett műteni, mert feküdtek és be voltak akadva az előttük lévő fogba. Hát, rohadtul nem volt egy kellemes műtét (az egyiket konkrétan másfél óra volt kiszedni). Szívesen kihagytam volna, ha nem lett volna muszáj megcsinálni. És szerencsémre csak két bölcsességfogam volt, de így is szenvedtem a műtétek után eleget. Főleg, hogy akkor derült ki, hogy az a fájdalomcsillapító, amit a doki felírt, elég komoly allergiát okoz nálam. Szóval én simán megértem azokat, akik nem bolygatják, amit épp nem muszáj.
2017. nov. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem alapból kicsit kusza volt a fogsorom. Pár éve elkezdtek nőni a bölcsességfogaim és össze is tolták a többi fogat, plusz befelé nőnek és szakítják át a ínyt. Igen fáj rohadtul, de sajnos nincs pénzem megcsináltatni, pláne nem egy fogszabályzóra.
2017. nov. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot... az emberek túlnyomó része egyáltalán nem engedheti meg magának a fogszabályzót. (Ezért sem korrigálnak utólag)

Azt pedig egyáltalán nem tudod megmondani, hogy biztos a bölcsességfog miatt lett 20 emberből 15-nek ronda fogsora. (Na meg kinek mi a ronda.. amúgy is a 20/15-ös arány eléggé túlzó)

Főleg, hogy azt vesszük hogy általános iskolai ismerősökről van szó... pont az a korszak, amikor a tejfogak végleg lecserélődnek.

2017. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az itteni osztálytársaim, plusz az általános. Olyanok akikkel egy busszal járok és gyakran beszélünk (80 %).

Pont, hogy drága és rengeteg szenvedés a fogszabályzó, ezért nem értem, miért nem huzatják ki.

2017. nov. 17. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert egy szájsebészeti műtét sem 2 forint.
2017. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De hát az ingyen van, ha nem magánba mész.

Elmentem a fogorvoshoz, hogy borzasztóan fáj, mert csinálta magának a helyet. Röntgen és ő intézte a szájsebészetet is, aszem egy hetet se kellett várni. Akkor kiműtötték az egy oldalon levőket, másik alkalommal a másikat. Egyet meg húztak, mert már negyedéig kibújt.

3.000 Ft volt a magánfogorvosomnál a röntgen (körzetinél ingyenes) , a többi ingyen volt. Ezzel megelőzhető lenne a többszázezres fogszabályozás.

2017. nov. 17. 15:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk ez igaz, csak én inkább "szenvedek", minthogy a körzeti fogorvoshoz elmenjek. Kicsit barbár a nő.
2017. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem alap volt, hogy kiszedettem kettőt.


Nem csak mert összetolja, hanem mert mondta a fogorvos is, hogy azok feleslegesek, és elég hamar úgyis elromlanak (így lett, a másik kettő 4 éve nőtt ki, de rossz, szuvas, pedig naponta háromszor mosok fogat és a többinek semmi baja).

2017. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyrészről nem tudom körülötted miféle emberek éltek, ez a bölcsességfog összetolja a fogakat dolog sokkal sokkal ritkább ennél.

Másrészről bölcsességfogakat csíraállapotban nem távolítanak el, kamaszkorban pedig az emberek 99%-ánál még bőven csíráról beszélünk. Amíg elő nem kezd törni, addig nem nyúlnak hozzá sehol, maximum akkor, ha van vmilyen komplikáció vele (nagyon ritka). Az előtörés pedig az esetek 99%-ában 18-30 év között várható. Előtte extrém ritka. Én 25 vagyok, eddig 2 8-asom indult meg, az alsó kettő még gondolatban sem tart az előtörésnél.

Harmadrészről ne hívjunk már egy bagatell foghúzást műtétnek. Az esetek legnagyobb részében pont olyan egy bölcsességfogeltávolítás, mint egy akármilyen másik fogé. Nekem is volt, tudom. Többek között emiatt a szóhasználat miatt vannak betojva az emberek a gondolatától is a dolognak, holott a legtöbb esetben egy rendkívül egyszerű beavatkozás. Egyetemi klinikákon hallgatók végzik nagy százalékban. De ha csontot kell bontani, "vésni", az sem egy nagy durranás. Semmivel nem érez többet belőle a beteg, mint amúgy egy foghúzásnál, csak tovább tart. Nevezzük már nevén a dolgokat és ne beszéljünk úgy egy foghúzásról, mint egy csonkoló műtétről, mert különben nem kell csodálkozni, ha az emberek addig kerülik a fogorvost, amíg nincs óriási nagy baj.

2017. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!