Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől véres a nyálam?

Mitől véres a nyálam?

Figyelt kérdés
Reggelente sokszor véres a köpetem, napközben nem jellemző. Régebben nagyon érzékenyek voltak a fogaim, az ínyem, volt, hogy spontán vérzett. Mióta rendszeresen ápolom, azóta jobb a helyzet, de reggelente véres a nyálam, nem durván. Fogmosás közben nem igazán vérzik (már). Mostanában azt is észrevettem (leginkább ezért írok most ide), hogyha alvás közben kifolyik a nyálam, az színes, pirosas, barnás, lilás, valószínűleg véres. Napközben nem szoktam azt tapasztalni, hogy véres lenne. Lefekvés előtt szoktam fogat mosni. Mi lehet a bajom? Mitől színes (véres) az alvás közben kifolyt nyálam? 23/f

2017. nov. 18. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, és ott kérdezd meg.

Egyébként pedig ha fogíny probléma, akkor ajánlom ezt a termékcsaládot. Nem olcsó, de jó. Feltéve, ha valóban olyan a problémád, amin tud segíteni.

[link]

Az orvost viszont ne kerüld meg, mert más baj is lehet.

2017. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, nem kávézom, nem iszom. Mostanában még egészségesebben is táplálkozom a fogyókúra miatt. Viszont kb. 3-4 éve ápolom a fogaimat csak. Előtte nagyon csúnyák voltak, spontán vérzett is, fogmosás közben is. Most már ez ritkán forduk elő. Alul nagyon görbék. Nem köhögök, napközben szinte sohasem véres a nyálam. Néha van egy kis reflux. Szóval szerintem nem annyira komoly, 99%, hogy a számban vérzik valami (pl. az ínyem), vagy kb. 1%-ot adok a néha előforduló refluxnak. Azért írtam ide, hátha valakinek vannak hasonló tünetei. A véres nyálfolyás is 1-2 hetente fordul elő. Szóval ha folyik a nyálam alvás közben, az sem mindig színes. Orvoshoz egyelőre nem tudok menni, így próbálok addig egyszeű paraszti ésszel rájönni.
2017. nov. 18. 15:54
 3/10 A kérdező kommentje:
A furcsa az, hogy mindig is éreztem végül ízt a számban reggelente, még kissé véres is volt, de az utóbbi 1-2 hónapban véres a párna. A szám is száraz reggelente.
2017. nov. 18. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:
*vér ízt
2017. nov. 18. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt hiába írod le, ezt orvosnak kell látnia, nem virtuálisan, hanem élőben. Szépen bemész a háziorvosodhoz, és ezt így elmondod neki, ahogy ide is leírtad.
2017. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ohh köszönöm, eddig ez eszembe sem jutott...


Nagyon távol vagyok én attól, hogy orvoshoz menjek, nem hogy a háziorvosomhoz.

2017. nov. 18. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig ezt távgyógyítással nem lehet megoldani, akár tetszik, akár nem, ezen orvos fog tudni segíteni. Én is utálok orvoshoz járni, ha kell, mégis elmegyek.
2017. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem kell engem gygógyítgatni, csak "hátha" volt már valakinek hasonló problémája és meg tudja mondani, hogy mi lehet ez.


Nem félek én, csak most nincs rá lehetőségem, hogy orvoshoz menjek.

2017. nov. 19. 00:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont azért nem fogunk tudni segíteni, mert sok probléma jele lehet. Minél előbb mész szakembernek, annál hamarabb fog tudni segíteni. Ha sokáig tologatod, lehet, már késő lesz.

Miért nincs lehetőséged most orvoshoz menni?

2017. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
99%, hogy a fogam miatt véres a nyálam. Ma ébredés után kimentem elvégezni a reggeli dolgaim. A fürdőszobában vér ízt éreztem. Köptem egyet kissé rizsaszínes, pirosas volt. Vártam direkt, nézegettem közben a tükörben, kicsit véres volt a fogam. A vér íz egyre intenzívebb volt, köptem még vagy 2-3-at, minden köpés után egyre sötétebb volt, az utolsó már szinte színtiszta vér volt, vörös. Megnéztem a tükörben, hát vérzett a fogam. Nem durván, de azért vérzett. Kiöblítettem, pár másodperc alatt el is állt. Viszont napközben nem szokott ilyen előfordulni, miért? (Régen napközben is vérzett, lehet egy jobb fajta fogkrém megoldaná)? Úgyhogy 99.99%, hogy néha-néha ezért véres az esténként kifolyt nyálam. (Érdekesség, hogy arra ébredtem meg az este, hogy folyik a nyálam. Azonnal meg is néztem, nem volt véres, szóval nem állandó a dolog, úgyhogy egyre biztosabb, hogy fogam/ínyem vérzik).
2017. nov. 20. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!