Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vidéken a tanyavilágban miért...

Vidéken a tanyavilágban miért van annyi fogatlan ember?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy ott több fogatlan/kirohadt fogú ember van, mint a városokban.
2017. nov. 24. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nincs pénzük az orvosra, vagy arra hogy elutazzanak egy másik városba.

Plusz ezek az emberek nem olyan modernek mint akik városban élnek és ez nekik nem egy elsőszámú dolog.

2017. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem városban is sok van. Budapesti vagyok, villamoson rengeteg a büdös szájú, rohadó fogú ember.
2017. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én faluban élek. Azért van annyi ilyen ember, mert nem mosnak fogat. Ha elkezd szuvasodni a fog, nem mennek el fogorvoshoz betömetni, hanem hagyják elrohadni. De nyilván általánosítás amit írsz, mert nem mindenki ilyen.
2017. nov. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem kifogás, hogy nincs vkinek pénze rá, a fogmegtartó kezelések ugyanis TB támogatottak.

Azért van így, mert nincs rá igényük. Periférián vannak, az sem biztos, hogy eljut hozzájuk minden információ a fogápolástól kezdve, a körzetes orvos lehetőségéig (hiszen az első válaszolóból kiindulva, úgy tűnik még ő sem tudja, hogy igenis van, amit ingyen meg lehet kapni, ráadásul pont azt a részét, ami a megelőzésre megy rá, nem a hiányzó fog pótlására :)). Illetve még hozzájön egy olyan faktor, hogy vidéken, falvakban rengeteg a betöltetlen praxis. Ezeknek az embereknek ki tudja mennyit kellene utazniuk a következő orvosig, aki TB-re megcsinálja nekik a fogukat. Ritka az ilyen, de konkrétan ismerek olyan embert, aki egy szép napon arra ébredt, hogy megcsináltatja a fogait és odafigyel a fogápolásra. Vagy 10x kellett mennie a dokihoz, mire minden foga be lett tömve, gyökérkezelve, fogkő eltávolítás stb. Most egy olyan ember, akinek mondjuk 40 km-t kellene emiatt utazni (és ez még nem is olyan sok, az egyik betegem 250 km-re lakik, azért jár egyetemi klinikára, mert itt kapja meg kedvezményesen), ráadásul a munkájából kéne eljönnie... tényleg nem ez az általános jellemző, de azért ez a példa érthető vhol.

És a végére egy kis történet: fogorvosnak tanulok, egy oktatóm (nem idős, 40 körüli) mesélte, hogy ő 10 éve még járt úgy, hogy a tanyavilágból beesett bácsika döbbenten tapasztalta, hogy a fogat érzéstelenítésben húzzák... viccesnek hangzik, de a mai Magyarországon még élnek emberek, akiknek a Lidocain ismeretlen szó, nem meglepő, ha a fogorvosnál tett 2 látogatás között is 50 év telik el.

2017. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!