Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mozog a fogam! Mit tegyek? 15/L

Mozog a fogam! Mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés

Az egyik őrlő fogam mozog. Alatta nő a csontfogam, 100% hogy a tejfogam mozog. Már nagyon mozog, a nyelvemmel is látványosan ki tudom lökni belülről. A másik oldalról viszont még tartja valami. Nem ez lenne az első fogam amit magamnak húznék ki, másfél hónapja is kihúztam magamnak egyet kézzel (zsebkendőt is használtam, utána öblögettem is, szépen ki is nőtt), sőt volt hogy nyaraláson, hajóút közben applikáltam ki magamnak, így nem viszolygom ettől, ki merem rántani magamnak.

De egyszerűen nem akar mozdulni.

Pedig egy sima étkezés során rendkívül zavaró, hogy nem tudom hogy a panírt rágom, vagy a fogamat, mert mindig kimozdul!

Mkre a fogorvoshoz időpontot kapok, addigra már biztosan kiesne.

Hiába mocorgatom, csavargatni próbálom, egyszerűen nem akar kijönni. A nyelvemmel érzem a fog alját, kb a belső felét érzekel vele.

Valakinek valami tipp? Annyit szenvedek vele..



2017. nov. 25. 13:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha esetleg bonyolultan írtam:

Ha belülről meglököm, a nyelvemet a fogam alá félútig be tudom tenni. Viszont nem tudom kihúzni magamnak, nem akar kijönni és evés közben mindig kimozdul, és nem tudom hogy a kaja ropog a fogam alatt vagy azt a tejfogat csikorgatom-e.

2017. nov. 25. 13:22
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Én azt hittem hogy 6-7 éves kora körül az ember minden tejfoga kiesik.

Na meg hogy őrlőfognál nincs tejfog.

Most akkor én tudtam rosszul?

2017. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam akinek 10.ben fogorvosi ellenőrzésen rácsodálkoztak, hogy még van tejfoga.. :D

Mozgasd sokat, aztán valami csak lesz. Csavargasd egyszer úgyis megadja magát

2017. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyapámnak 48 éves korában esett ki az utolsó tejfoga, mikor a katonaságban dolgozott.

Akkor nem őrlőfog, de rágófog bal oldalon, alul.

2017. nov. 25. 13:29
 5/11 A kérdező kommentje:

3#

Köszönöm! :)

2017. nov. 25. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én utolsó tejfogam 18 éves koromban esett ki, és eleve 9 évesen kezdtem :P

Szerintem ezzel nem tudsz mást tenni, csak megvárni míg annyira kilazul, hogy kiesik. Próbáld azt a felét mocorgatni sokáig, ami még tartja.

2017. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért kérjél nyugodtan időpontot a fogorvoshoz, mondd meg, hogy mozog a fogad, és ha tud akkor legyen kedves fogadni mielőbb. Nem olyan nagy beavatkozás ez, hogy ne tudná hamar elintézni.
2017. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettes! Igen te tudtad rosszul. Átlagban 12-13 éves kor körül veszíti el az ember a tejfogait. Ki előbb, ki később. Sokkal előbb egyébként ritka és általában inkább szuvasodás talaján sikerül őket eltávolítani. Akinek 15-18 évesen még van tejfoga, annál az embernél felmerül a csírahiány lehetősége is, magyarán nem biztos, hogy a tejfog alatt ott van a maradófog. Ez a kérdezőnél - leírása alapján - nem áll fenn. Továbbá a tejőrlő fogak alatt kisőrlők helyezkednek el. A nagyőrlőknek valóban nincsen homológ tejpárjuk, de a kisőrlő is őrlő :)


Kérdező: ha nem megy, nem megy. Ha akut az eset, akkor felesleges időpontot kérni a dokinál, nyugodtan elmehetsz és szólhatsz neki, hogy zavar. Nincs ebben semmi különös. Lehet csak te nem vagy elég bátor, hogy kiforgasd, ezzel sincsen semmi gond. Az is lehet, hogy azon az oldalon, ahol érzed, hogy vmi benntartja, ott a gyökere nem szívódott fel eléggé és az rögzíti még vmennyire. Vagy várj vele, vagy nyugodtan menj el a körzetes orvosodhoz időpont nélkül.

2017. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha elmész fogorvoshoz, egy pillanat alatt megoldja a problémádat.

Mivel ez nem egy hosszas kezelés, szerintem kapsz időpontot rá 1-2 napon belül.

2017. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 12 évesen kiesett majdnem mind, 2 maradt bent, ugy, hogy a csontfogam is kinőtt fellette (vámpírfog:D) és 2 fogam volt egy helyen, mind a két oldalt, fogszabályzóm is lett miatta, pedig az a kettő tejfog is nagyon mozogott, mégse esett ki semelyik. Aztan fogorvos:kihúzták, és mivel még be is kenték olyan érzéstelenítő géllel (?) annyira se éreztem meg mintha itthon rántottam volna ki, sokkal jobb volt:) Nyugodtan menj fogorvoshoz, ha nem adnak telefonon időpontot, menj be személyesen, mondd el mi van, 10-15 perc alatt kész van, tehát biztos valakik között biztos be tudsz menni.:)
2017. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!