Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az jó lenne, ha így mosnék fogat?

Az jó lenne, ha így mosnék fogat?

Figyelt kérdés

1. Kiöblítem a számat vízzel és a fogkefét is leöblítem.

2. Kiöntök kb. 15-20ml szájvízet és mele mártom a fogkefe fejét a szájvízbe (alkoholos).

3. A szájvizes fogkefével megmosom az összes fogamat. (Kb. ilyen elő fogmosás)

4. Utána borsónyi mennyiségű fogkrémmel megmosom a fogamat kíméletese.

5. Kiöblítem a számat vízzel 2-3-szor.

6. Majd végül a maradék szájvízzel (kb. 10ml) öblögetek olyan 20-30 másodpercig.


2017. dec. 3. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Eleve kerülném az alkoholos szájvizeket. Van nagy választék különféle gyógynövényesekből. Azon kívül a többi nem rossz.


Gondolkozz el elektromos fogkefe és fogköztisztító használatán, nagyban javítják a tisztítás mértékét.

2017. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nedvesség összetapasztja a fogkefe mikrosörtéit, ezért száraz véggel hatásosabban működnek.

A fogmosásnak alapvetően 3-4 percig kell tartania (ez az az idő, amíg a fogkefével dolgozol). Ha 5 percnél tovább mosod, az már csak koptatja a fogakat, hiszen a lepedék jó technika mellett a 3. percben már nincs a fogakon.

Minden szájvíz leírásában megvan hogy hogyan kell alkalmazni. Kétlem hogy bármelyik javasolná hogy azzal mossál fogat. Hacsak nincs valamilyen szájüregi problémád, akkor a rendszeres használata is felesleges.

A felsorolásból kimaradt egy lényeges dolog: fogselymezés! Se a szájvíz, se a fogkrém, de még a fogkefe sem tudja kiszedni a fogak közé rekedt lepedéket. Az alapos szájhigiénia része a napi egyszeri fogselymezés vagy fogköztisztító kefe használata.

2017. dec. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!