Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha mindkét szülőmnek csúnya...

Ha mindkét szülőmnek csúnya fogai voltak, akkor nekem is az van, lányomnak is az lesz?

Figyelt kérdés
Apámnak hatalmas kapafogai voltak, befeléfordultak. Anyámnak is kifordult 2 vagy 4, ráadásul pont olyan csúnya lett az enyém is, nem fértek el a fogak. Szerencsére a fogszabályzót kikönyörögtem nagy nehezen tőlük gyerekként, mert évekig (4-5) leráztak, hogy nekik se volt, nekem minek. Pedig 3 házuk volt, pénzük, engem meg zavart és csúfoltak is miatta.
2017. dec. 10. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a helyzet. Anyai oldalon is rosszak a fogak meg apairól is. Nekünk inkább az a baj hogy sokat kell tömni meg gyökérkezelni ugyebár a gyökerkezelés miatt meg elszíneződnek. 15 éves koromra már volt 5 tömésem meg egy gyökérkezelt fogam. Most 20 évesen több százezret költöttem a fogsoromra. Most van 7 tömésem, 1 koronám és a többi első fogamon pedig héj van. Ja és nem azért szarokat mert nem figyelek oda rájuk hanem tiszta genetika.
2017. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanez, plusz volt a fogszabályzó.

De amúgy 6-os 7-es fogak alapból könnyen romlanak. Nekem egy azért lett kihúzva, mert anyám akkor se vitt fogorvoshoz mikpr fájt, mert majd kirsik tejfog, nem az volt. Plusz a bölcsességfogak, azokat is jobb kihúzatni, mint tömegetni, vagy ha összetolnák a többit.

Így már nem is sok annyira :)

2017. dec. 10. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkét szülői oldalon rossz fogazattal rendelkeznek az emberek, ráadásul nekem egy zománcfejlődési rendellenesség eredményeként további erős hajlamom van a szuvasodásra. Pont emiatt nagyon odafigyelek a szájápolásra, naponta fogselyem, félévente fogorvos, nincs nasi, se sok savas üdítő. Nincsenek szuvas fogaim, nem is voltak soha. De a fogorvosom mindig nagyon megdicsér, fogkövem is csak egyszer volt, azóta még jobban odafigyelek, mert az orvos szerint onnan lehet a legjobban tudni, hogy kinek megfelelő a szájápolása, hogy van e fogköve. Mert a fogkő az ott maradt lepedék megkövesedett formája.
2017. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából a fogak mérete és az állcsontok mérete másik géneken öröklődik (ugye akkor torlódott a fogsor ha kicsi az állcsont a fogakhoz képest) úgyhogy bármilyen variáció lehetséges.
2017. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!