Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kivetessem a bölcsességfogaim...

Kivetessem a bölcsességfogaim ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Most vagyok 17, van állandó fogszabályzóm felül, az alsót januárban kapom. Ez eddig nem is baj, tök jó mimden, de a bölcsességfogaim ferdén állnak, és ha kinőnének, akkor újra összenyomódna a fogsorom, és lehetne előlről kezdeni a fogszabályzást. Viszont mindkét szülőmnek, és a nagyszüleim közül az egyikőjüknek viszonylag későn nőttek ki a bölcsességfogaik, olyan 35-40 éves korukban. Akkor valószínűleg nekem is elég későn fognak kinőni, és ezért nem gondolom, hogy most feltétlen ki kellene műteni 4 egészséges (!) fogamat. Mert ki tudja, lehet, hogy mire kinőnének már pont szükség lesz az egyikre, mert mondjuk valami történt az egyik most meglévő fogammal. Illetve úgy gondolom, hogy akkor is ki lehet majd vetetni őket, amikor majd érzem, hogy szeretnének kinőni. Ti mit gondoltok? Sokatok válaszára szívesen kiváncsi lennék, de akár tapasztalatokat is írhattok a tanácsok mellé... :)

2017. dec. 12. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én fogászati asszisztensként dolgozom, és azt szoktuk javasolni ,hogy fogszabályzó kezelés után közvetlenül ha szükség van rá húzzák ki a bölcsességfogat, mert lehet ,hogy előröl kell kezdeni a kezelést a növésük miatt. Jobb előbb mint mielőtt visszatorlódna a szépen kialakított nem olcsó fogsor. Én magam is kivetettem őket, igaz nem emiatt, de az enyémek is egészségesek voltak viszonylag, ahogy fejlődik az emberiség egyre kevésbé van szükségünk ezekre a fogakra, lehet pár év múlva a gyermekeknek már a fogcsíra sem lesz meg a bölcsességfog helyén. Egy szó mint száz én kivetetném a helyedbe.
2017. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb. 20 éves koromban az egyik 7-es fogam nagyon rossz volt és azt javasolta a fogorvos, hogy húzzuk ki és a helyére benőhet a bölcsességfog. Teljesen oda is került, azóta semmi gond nem volt vele, nem lyukadt ki és jól használható.

25 éves koromban kihúzták az egyik alsó 6-os fogam és kitaláltam, hogy mivel amúgy is nagyon torlódottak a fogaim (a bölcsességfogak növése előtt is azok voltak), ezért elkezdem a fogszabályzást. így megúszom az implantátumot, mivel a 7-es és a 8-as (azaz a bölcsesség) fogam megvan és a 6-os helyére be lehet mozdítani őket. Egyébként a 8-as fogamnak kb. csak a negyede lógott ki, tehát "használaton kívül" volt. 1,5 éve van fent a fogszabályzó és mára már majdnem teljesen bekerült a 7-es a 6-os helyére (a rágás már tökéletes vele).


Én úgy gondolom, hogy később is ki lehet őket műteni még mielőtt nagy bajt okoznának és abban igazad van, hogy lehet még hasznuk.

2017. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kiszedettem, nekem vízszintesen nőttek, csupa lyukasan, azóta sokkal jobb. Nem gyűlik a fogaimban a kaja maradék.
2017. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!