Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma húzták ki a fogam,1 óra...

Ma húzták ki a fogam,1 óra múlva vehetem ki a tampont, az orvos azt mondta ma nem igazán kéne ennem de éhes vagyok, mit egyek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 13. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni nem tejalapú, felnőtteknek való tápszert. Például azt.
2017. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
És azt lehet inni szívószállal úgy, hogy ne érintkezzen a sebbel.
2017. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor langyos rántott levest szoktam enni beleáztatott kenyérkockákkal. Rágni nem kell, de valamennyire segít az éhségen.

De csak akkor egyél, ha már nem vérzik, és semmiképp ne szívogasd a sebet (ezért pl. a szívószál nem jó).

2017. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
csak tej alapút ne!! A nutridrinkről beszél a kedves válaszoló, de a tejben baktériumok vannak, amiket jobb ha elkerülsz egy friss sebnél.
2017. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem a Nutridrinkről beszélek. Van olyan NEM tejalapú, írtam is, hogy "nem tejalapú", amit biztonsággal lehet fogyasztani. Felnőtt tápszer. Az tökéletesen megfelel ilyen esetben: növényi fehérje van benne, növényi olajok, szénhidrát, aroma és némi növényi rost, ráadásul teljesen csirátlanított.
2017. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most szedtem ki a tampont,nem fáj viszont kicsit vérzik.
2017. dec. 13. 18:38
 7/14 A kérdező kommentje:
Leves akkor mehet?
2017. dec. 13. 18:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, a leves mehet, Én ilyenkor langyos húslevest ettem, beleáztatott kenyérdarabokkal. Azt csak nyelni kellett. Az a lényeg, hogy NE forró, fűszeres, és tejtartalmú legyen.A sebet ne piszkáld, a vérzés nemsokára el fog állni.
2017. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kisebb fájdalmak vannak csak azok holnapra eltünhetnek?:)
2017. dec. 13. 19:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. A sebben keletkező alvadó vérdugóra vigyázz, hogy ne essen ki. Pár nap alatt elfehéredik, és 5-6 nap alatt összezáródik felette az ínyed. Ez az alvadt vérdugó védi az alatta lévő sebet az elfertőződéstől. Ezért vigyázz rá nagyon, nehogy véletlenül kipiszkáld, vagy kiöblögesd. Próbálj meg a húzás helyével ellentétes oldalon enni pár napig.
2017. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!